Czy PiS wywiązało się z obietnic z 2006 roku?

  Czy PiS wywiązało się z obietnic z 2006 roku?

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Damian Mrozek deklarował, że przyciągnie inwestorów

  Damian Mrozek deklarował, że przyciągnie inwestorów

  Cztery lata temu wrocławscy politycy obiecywali wyborcom zmiany na lepsze w każdej dziedzinie. I zapisali swoje deklaracje w programach i ulotkach. Sprawdziliśmy, czy swoje plany zrealizowało Prawo i Sprawiedliwość.
  Damian Mrozek deklarował, że przyciągnie inwestorów

  Damian Mrozek deklarował, że przyciągnie inwestorów

  Program Prawa i Sprawiedliwości:
  1. Mieszkania komunalne należy przekazać ich użytkownikom. Uwłaszczenie kamienic musi być wspomagane systemem tanich kredytów na remonty.
  2. Zaproponujemy wprowadzenie bonu edukacyjnego. Od tej pory dyrektor i rada rodziców decydować będą, czy klasy mają być liczne, czy mniej liczne i ile pieniędzy ma być przeznaczonych np. na pomoce dydaktyczne.
  3. Już w tej kadencji musimy dokończyć budowę sali koncertowej na pl. Wolności, musimy zrobić wszystko, by zainicjować we Wrocławiu poważny festiwal sztuki współczesnej.
  4. Zbudujemy wystawiennicze centrum sztuk, wspólnie z władzami państwowymi należy przywrócić świetność Fabryce Snów i wprowadzić Wrocław na światową mapę filmową.
  5. Trzeba zbudować Muzeum Ziem Zachodnich.
  6. Straż miejska powinna pracować także w nocy - wtedy też powinny odbywać się piesze patrole. Należy wzmocnić pion strażników osiedlowych

  Komitet: Milion dla straży
  Piotr Babiarz, przewodniczący klubu PiS w radzie miejskiej: - Nie udała się budowa Muzeum Ziem Zachodnich. Mamy za to Ośrodek Pamięć i Przyszłość czy pomysł, by Wrocław był znany z produkcji filmów. To samo jest z bonem edukacyjnym. Żeby go wprowadzić trzeba było zmienić ustawę. Projekt był, ale PiS w 2007 r., przestał być już przy władzy. Dlatego też nie udało się zrealizować postulatu uwłaszczeniowego. Co nam się powiodło? Dzięki nam strażnicy miejscy dostali dodatkowy 1 mln zł na program strażnik w szkole. To wystarczy na stworzenie dodatkowych 20 etatów.

  Redakcja: Zmiana kursu
  Z obietnic PiS wyszło niewiele. Radni tej partii w trakcie kadencji poszli raczej w innym kierunku. Trwając w koalicji z Dutkiewiczem zapewnili sobie realizację programów zdrowotnych (szczepionki przeciw HPV dla gimnazjalistek), utworzenie okna życia, czy realizację programu książka w szkole.


  Na kampanię wyborczą lokalni politycy będą mieli dwa miesiące.
  W środę, 15 września, premier Donald Tusk ogłosił termin wyborów samorządowych. Do urn wybierać prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych miejskich, powiatowych i do samorządu województwa pójdziemy w niedzielę,21 listopada. Jeżeli w tym dniu nie uda się wybrać prezydenta, burmistrza czy wójta, będziemy wybierać go raz jeszcze 5 grudnia. Już kończy się kompletowanie list kandydatów do poszczególnych samorządów. Będą też powoływane komisje wyborcze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama