Wrocławskie Nagrody dla artystów - nominowani

  Wrocławskie Nagrody dla artystów - nominowani

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po dziesięć tysięcy złotych dostaną laureaci Wrocławskich Nagród - Teatralnej i Muzycznej. Poznaliśmy dziewięciu nominowanych. Wręczenie nagród 21 października.
  Nagrody (Teatralna szósty raz, Muzyczna jedenasty) przyznawane są za wybitne osiągnięcia poprzedniego sezonu artystycznego.

  Do laurów nominowane zostały trzy teatralne imprezy. Dwie z nich zorganizował Teatr Polski. Kapituła Nagrody Teatralnej doceniła Martę Kuźmiak i Katarzynę Majewską, autorki projektu "Strefa Norwegia" Teatru Polskiego, za otwarcie dialogu o mało znanej norweskiej literaturze dramatycznej oraz stworzenie nowych możliwości interpretacji sztuk Henryka Ibsena.
  Od października zeszłego roku w Teatrze Polskim trwały spektakle, czytania sztuk, wykłady, prace reżyserskie polskich i norweskich artystów, zakończone udaną premierą "Pani z morza" w reż. Piotra Chołodzińskiego.

  Drugą nominację dostał Jarosław Fret z Teatru ZAR za "Ewangelie dzieciństwa. Tryptyk". Jury uznało, że Jarosław Fret twórczo rozwija formułę teatru antropologicznego, czerpiącego inspirację z muzyki źródeł, a działalność teatru w sposób unikatowy harmonizuje z programem badawczym Instytutu Grotowskiego, sta-nowiąc ciekawe połączenie pracy naukowej z praktyką teatralną.

  Trzecia nominacja trafiła do Jana Klaty i Sebastiana Majewskiego, za efektowną adaptację "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta, wierność wobec pierwowzoru i trafne znalezienie współczesnych odniesień.

  Nagroda Muzyczna przyznawana jest w dziedzinie muzyki klasycznej i rozrywkowej. W dziedzinie muzycznej rozrywki nominowani zostali: zespół Indigo Tree - za spektakularny debiut na polskiej scenie muzycznej, Kostas Georgakopulos za koncepcję i realizację Festiwalu Avant Art oraz Sceny Muzycznej Era Nowe Horyzonty, Krzysztof Urbański za płytę "Urbański".

  W muzyce poważnej kapituła nominowała Agnieszkę Franków-Żelazny za wybitny wkład w rozwój artystyczny wrocławskiej chóralistyki, Jacka Kaspszyka za wyjątkowe interpretacje utworów Gustava Mahlera i Agatę Zubel za płyty "Poems" i "Cascando".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama