Firmy z Wrocławia dobrze sobie radzą na warszawskiej...

  Firmy z Wrocławia dobrze sobie radzą na warszawskiej giełdzie

  Wojciech Kowalski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Krzyżanowski

  Wbrew pozorom sytuacja deweloperów notowanych na warszawskiej giełdzie w drugim kwartale nie poprawiła się znacząco.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Krzyżanowski

  Z właśnie opublikowanych wyników finansowych wynika, że przedsiębiorstwa mają problem z poprawianiem marży brutto ze sprzedaży, co związane jest z ograniczoną liczbą sprzedanych notarialnie mieszkań.

  Lepiej jest, jeśli przeanalizujemy poziom zysku netto, na który korzystnie wpływają na przykład jednorazowe transakcje czy przeszacowania wartości posiadanych nieruchomości. Łączne przychody 9 dużych giełdowych deweloperów podniosły się w II kwartale do 915,1 mln zł z 912,2 mln zł rok wcześniej. Zysk brutto ze sprzedaży spadł do 189,7 mln zł z 224,1 mln zł w II kwartale 2009 r., a czysty zarobek zwiększył się do 142,8 mln zł z 41,1 mln zł rok wcześniej.

  Szczególne powody do zadowolenia miał Budimex Nieruchomości, który znacząco poprawił wyniki finansowe. Bardzo dobrze zaprezentował się również, należący do Leszka Czarneckiego, wrocławski LC Corp.

  Część notowanych na warszawskim parkiecie deweloperów w II kwartale wyraźnie zwolniła, jeśli chodzi o liczbę podpisywanych aktów notarialnych z klientami (tylko w takiej formie sprzedane mieszkania uwzględnia się obecnie w przychodach). Nie dotyczy to jednak wrocławskich firm LC Corp i Gant, które zwiększyły sprzedaż mieszkań.

  Zmniejszają się również marże deweloperów. Nie jest to dla nich korzystne, zadowoleni natomiast mogą być przyszli lokatorzy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama