Lubin chce skusić 200 tysięcy ludzi drogami i Dodą

  Lubin chce skusić 200 tysięcy ludzi drogami i Dodą

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Lubiński magistrat wydał prawie 100 tys. zł na foldery i koperty. Przetarg na druk 200 tys. zestawów wygrała wrocławska drukarnia Print.
  Folder "LUBIN miasto, w którym warto zamieszkać" dotrze do mieszkańców całego byłego województwa legnickiego

  Folder "LUBIN miasto, w którym warto zamieszkać" dotrze do mieszkańców całego byłego województwa legnickiego ©UM w Lubinie

  - Co i do kogo rozsyła urząd miejski w takich ilościach, skoro w mieście jest tylko około 24 tysięcy adresów? - pyta radny PO Krzysztof Olszowiak

  - Wysyłamy foldery do mieszkańców dawnego województwa legnickiego, by pokazać im Lubin z dobrej strony - mówi Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta. - Miasto postrzegane jako sypialnia, pełna szarych bloków, w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniło.

  Na 12 stronach zamieszczono zdjęcia odnowionych szkół, przedszkoli, bloków, odremontowanych dróg. Do Lubina mają też przyciągać zieleń i wyskakująca w różowych piórach z czerwonej trumny Doda, której zdjęcie zamieszczono na stronie pt. "Zieleń i Kultura".

  Kolorowa broszurka skrupulatnie przemilcza jednak największe bolączki miasta, jak dziurawy Rynek, martwą strefę ekonomiczną czy bezpieczeństwo. Czy zatem ta słodka wizja może kogokolwiek skusić?

  - Nie widzę jakoś walorów Lubina, które by mnie przyciągnęły do tego miasta - mówi legniczanin Mirosław Jankowski. - Jestem zwolennikiem możliwości spotkań z ludźmi, wspólnego pójścia do teatru, kina, na wystawę, a z tego Lubin nie jest znany. Nawet perspektywy zawodowe wydają się w Legnicy ciekawsze i większe.

  Do Lubina ma przyciągać m.in. wyskakująca z czerwonej trumny DodaMasowego odpływu mieszkańców do Lubina nie boi się ani prezydent Legnicy, ani burmistrz Jawora. Na wzrost liczby mieszkańców nie liczy też przewodniczący rady miejskiej, dla którego cel broszury jest jasny.

  - Ewidentna kampania. Skandal i złodziejstwo, by teraz wydawać tyle pieniędzy na reklamę, której miasto nie potrzebowało przez prawie cztery lata - oburza się Marek Bubnowski. - Cel folderu to wygrać wybory, by przez kolejne lata 20 gości nadal mogło zarabiać po 300 tysięcy złotych.

  Na ostatniej stronie prezydent Robert Raczyński zapewnia, że w Lubinie czekają mieszkania i praca, a żyjący tu ludzie tworzą ciepłą atmosferę. Aż chciałoby się dodać: zwłaszcza gdy miasto obiega wieść o kolejnym spalonym samochodzie.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ranking zarobków ludzi Królika

   gnom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Ranking najlepiej zarabiających ludzi prezydenta:

   1. Ryszard Zubko (507 tys. zł)

   2. Damian Stawikowski (336 tys. zł)

   3. Jarosław Wantuła (307 tys. zł)

   4. Tymoteusz Myrda (255 tys. zł)...rozwiń całość

   Ranking najlepiej zarabiających ludzi prezydenta:

   1. Ryszard Zubko (507 tys. zł)

   2. Damian Stawikowski (336 tys. zł)

   3. Jarosław Wantuła (307 tys. zł)

   4. Tymoteusz Myrda (255 tys. zł)

   5. Piotr Teofil Chojnacki (247 tys. zł)

   6. Lech Dłubała (218 tys. zł)

   7. Artur Dubiński (213 tys. zł)

   8. Marek Zawadka (207 tys. zł)

   9. Krzysztof Kubiak (202 tys. zł)

   10. Tadeusz Kielan (200 tys. zł)

   11. Tomasz Ochocki (174 tys zł)

   12. Alfred Pilch (159 tys. zł)

   13. Alicja Michułka (159 tys. zł)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lubin ma też zalety

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Widzę, że wrocławscy dziennikarze bardzo się Lubina czepiają.

   Owszem jest dziura w rynku ale co z tego? We Wrocławiu też jest wiele dziur i jakoś nikt nie wypomina że nie ma ich w materiałach...rozwiń całość

   Widzę, że wrocławscy dziennikarze bardzo się Lubina czepiają.

   Owszem jest dziura w rynku ale co z tego? We Wrocławiu też jest wiele dziur i jakoś nikt nie wypomina że nie ma ich w materiałach promocyjnych miasta.

   Lubin to wysokie zarobki i wysoki poziom życia dla zwykłych obywateli. Lubin to brak korków, miasto można pokonać w 10 minut bez najmniejszego problemu, a to ma ogromnie praktyczne znaczenie bo w 1 godzinę można zrobić zakupy i spokojnie odpocząć w domu. W mieście jest wszystko czego trzeba do życia zwykłemu człowiekowi. Wiadomo że nie ma tutaj teatrów i filharmonii ale prawda jest taka że w 1h i 15 minut można spokojnie dotrzeć do Wrocławia. Może być to problem gdy ktoś do teatru chodzi 3 razy w tygodniu, ale nie dla normalnego człowieka.
   Lubin to naprawdę dużo terenów zielonych i ścieżki rowerowe przez całe miasto. Knajpy też się znajdą tylko że nie w rynku.
   Miasto ma wiele zalet.
   Ma też minusy: czyli brak teatrów i kultury wyższej, (no a wiadomo że wszyscy wrocławianie i legniczanie chodzą tam co najmniej raz w tygodniu). Jak ktoś lubi gwar w centrum i żywy rynek to się w Lubinie nie odnajdzie, ale to nie jest minus dla każdego.

   Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wcale nie jest gorzej niż we Wrocławiu.

   Miasto ma plusy i minusy. Zależy na czym komu zależy :)

   PS. Obecnie mieszkam od 10 lat we Wrocławiu, wcześniej 20 lat mieszkałem w Lubinie. Lubię tam wracać, zastanawiam się czasem nad przeprowadzką - można mieszkać w domku z ogrodem naprawdę blisko miasta - we Wro to trudne (koszty i korki). Jak na razie Wrocław wygrywa ale to nie znaczy, że Lubin to złe miejsce na do mieszkania, a tak można odczytać ten artykuł.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   glupota

   Wroclaw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   Mialem kiedys przyjaciela ktorego pewnego dnia spytalem "jak sie powinno mowic, w Lubiniu czy w Lubinie" na co on odparl " w Lubinie, bo w g...nie a nie w g..niu". To jest odpowiedz na durne...rozwiń całość

   Mialem kiedys przyjaciela ktorego pewnego dnia spytalem "jak sie powinno mowic, w Lubiniu czy w Lubinie" na co on odparl " w Lubinie, bo w g...nie a nie w g..niu". To jest odpowiedz na durne promocje tego miasta. Coz oni tam moga promowac w Lubinie ??!!! Durna Doda kogo ma tam przyciagac ??!!!
   Lekko wydaje sie spoleczne pieniadze na glupoty.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko plakac

   PISuar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Widze ze Doda to panaceum na wszytkie bolaczki tego spoleczenstwa. No coz, jaki ärtysta, takie rozwiazania.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Folder jest reklamą

   piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Redakcjo. Przecież to normalne, że folder promujący miasto nie zawiera informacji o słabych stronach. Czy widzieliście reklamę, zwłaszcza miasta, regionu, w której pokazuje się dziury. Ąby...rozwiń całość

   Redakcjo. Przecież to normalne, że folder promujący miasto nie zawiera informacji o słabych stronach. Czy widzieliście reklamę, zwłaszcza miasta, regionu, w której pokazuje się dziury. Ąby przyciągnąć ludzi pokazuje się to, co najlepsze.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czarny PR PO

   zorientowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Kanikowski i Grzelińska - dwie naczelne tuby Schetyny i Borysa, wszystko jasne. Boli że PO nie rządzi w Lubinie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zróbcie porządek z dresiarzami

   luk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   nie można wyjść na spacer z kobietą, żeby nie zostać potrąconym barkiem przez grupkę podpitej młodzieży! Zrobić z tym w końcu porządek! To nie zwykli ludzie powinni się bać!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tami

   pawełs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Zastanawiam się czy się śmiać raczej płakać na głupotą :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Promocja

   mirek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Ale zasypanej dziury w Rynku nie pokazali! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszystko po to by wygrać wybory!!!!!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama