Wrocławianie mają setki pomysłów, jak zarobić na Euro

  Wrocławianie mają setki pomysłów, jak zarobić na Euro

  Anna Szejda

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Już kilkudziesięciu wrocławian dostało unijne dotacje na założenie firmy, która będzie świadczyła usługi dla kibiców i turystów na Euro 2012.
  W kolejce jest kilkuset kolejnych chętnych. Każdy może dostać do 40 tys. zł. Przedsiębiorcy sięgają po pieniądze, aby otwierać sklepy z pamiątkami, lokale gastronomiczne czy hostele. Liczą, że mistrzostwa Europy zapewnią im nowych klientów.

  - Zrobiłam małą sondę i okazało się, że nie wszystkim podobają się nasze krasnale. Niektórzy szukają czegoś bardziej oryginalnego - twierdzi Katarzyna Jakubiak, która zamierza sprzedawać pamiątki. Będzie to sztuka użytkowa. - Na upominkach nie zabraknie oczywiście wrocławskich akcentów - dodaje.
  Monika Hibner planuje z kolei otworzyć herbaciarnię - ze wszystkimi smakami świata. Liście będzie sprowadzała prosto z plantacji, bez pośredników. - Lokal mam przy Białoskórniczej, obok hostelu, gdzie zapewne będą nocować kibice. Mam nadzieję, że zajrzą do mnie na herbatkę - uśmiecha się.
  Maciej Skwara, szef projektu "Eurobiznes 2012", realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, przyznaje, że mistrzostwa przyciągają biznesmenów. - To bodziec dla tych, którzy rozważali założenie własnej firmy. Mieliśmy około 130 chętnych, z czego dotacje mogliśmy przyznać tylko 24 osobom - mówi.

  Wolfgang Burgstaller, rzecznik magistratu w austriackim Klagenfurcie, współorganizującym Euro 2008, potwierdza, że na mistrzostwach można zarobić: - Największe zyski mieli restauratorzy i właściciele sklepów z gadżetami.

  Jak zarobić na mistrzostwach?Burgstaller: Największe zyski mieli restauratorzy i właściciele sklepów z gadżetami.

  Na jaką działalność można dostać dotację?
  To m.in. turystyka, hotelarstwo, agroturystyka, gastronomia, usługi komunikacyjne, obsługa imprez masowych, budownictwo, pamiątkarstwo, produkcja materiałów i produktów reklamowych, dziennikarstwo, promocja, poligrafia, usługi PR, reklama.
  Dodatkowych informacji udziela Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy tel. 71-397-41-10 lub infolinia 800-207-097, www.pokl.dwup.pl.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czajownia Wrocław, ul. Białoskórnicza

   bywalec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 101

   Pieniądze nie zostały zmarnowane, to cieszy. Radzę zajrzeć choć raz, potem będziesz ciągnąc innych.

   Zdjęcie autora komentarza
   Wrocławianie mają pomysły, jak zarobić na mistrzostwach

   aa.6

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 75

   Takich Wrocławian szanuję! Powodzenia! :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama