Wrocław: Dyskusja o budżecie miasta

  Wrocław: Dyskusja o budżecie miasta

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dyskusja nad wykonaniem budżetu miasta za pierwsze półrocze zmieniła się w początek kampanii wyborczej.
  Mirosława Stachowiak-Różecka, radna PiS podsumowała 4 lata współpracy z prezydentem Rafalem Dutkiewiczem: - Przez całą kadencje mógł pan liczyć na nasze wsparcie, ale tak naprawdę rada miejska nie ma wpływu na wydawanie pieniędzy przez MPK, MPWIK i inne spółki. Decydują o tym prezesi i Rafał Dukiewicz. W przyszłej kadencji nie będziemy się na to zgadzali. Chcemy mieć wpływ na budżet.

  Jaka jest kondycja finansowa miasta?
  Marcin Urban, skarbnik miasta z dumą pokazywał artykuł z Pulsu Biznesu, który sprawdził dynamikę dochodów w polskich miast. Okazało się, że stolica Dolnego Śląska jest mistrzem w powiększaniu wpływów budżetowych.

  W pierwszym półroczu do kasy miejskiej wpłynęło 1,5 mld zł. Dla porównania w Gdańsku tylko 963 mln zł. Okazuje się jednak, że problemy z miejskim budżetem będzie mieć kolejna rada miejska. Pod koniec roku trzeba będzie go łatać, bo może zabraknąć w nim nawet 200 mln zł.

  Według skarbnika to ...efekt słabych wpływów z podatków PiT i CIT, a dotacji z Unii Europejskiej. -Liczyliśmy na 319 mln zł, ale realna kwota, którą dostaniemy to 150 - 160 mln zł - wyjaśnia Urban. Zdaniem Barbary Zdrojewskiej, szefowej klubu PO jest źle porównując w tym i w ubiegłym roku. Tym bardziej, że wykonanie inwestycji jest na poziomie tylko 20 proc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama