Wratislavia Cantans: Na finał błyszczą gwiazdy

  Wratislavia Cantans: Na finał błyszczą gwiazdy

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ostatni festiwalowy weekend będzie aż błyszczeć od gwiazd i muzycznych emocji. Dziś wieczorem w Filharmonii Wrocławskiej koncert poprowadzi Marc Minkowski, znakomity dyrygent francuski o polskich korzeniach, goszczący pierwszy raz na Wratislavii Cantans.
  Pod jego batutą wystąpią Sinfonia Varsovia i soliści: Henriette Bonde-Hansen - sopran, Francois Lis - bas-baryton oraz Piotr Pieron - bas. Wieczór poświęcony zostanie Chopinowi i operze, a usłyszymy uwerturę do "Kopciuszka" i "Ballet des Soldats" z opery "Wilhelm Tell" Rossiniego, uwerturę do opery "Don Giovanni" Mozarta, fragmenty "Roberta Diabła" Meyerbeera, "Purytanów" Belliniego.

  Z korespondencji Chopina wynika, że interesował się teatrem operowym, zwłaszcza włoskim.
  Marc Minkowski od dwóch lat kieruje Sinfonią Varsovią, z którą kiedyś pracował Yehudi Menuhin.
  Początek koncertu o godz. 19 w Filharmonii, bilety po 250, 120, 80 i 40 zł.

  Także w piątek o godz. 17 w kościele Opatrzności Bożej przy ul. Kazimierza Wielkiego wystąpią uczestnicy kursu interpretacji muzyki oratoryjnej i kantatowej, Wrocławska Orkiestra Barokowa pod dyrekcją Zbigniewa Pilcha. Bilety po 20 zł.

  W sobotę organizatorzy zapraszają do ratusza na recital klawesynowy Skipa Sempé, specjalisty wykonawstwa klawesynowego w stylu renesansowym i barokowym. Sempé zagra utwory Jeana Henri d'Angleberta, Marina Marais'go, Louisa Couperina i Johanna Jacoba Frobergera, prezentując muzykę kameralną francuskiego baroku. Sempé twierdzi, że "repertuar osiemnastowiecznych francuskich klawesynistów jest obszerny i bogaty". Początek w sobotę o godz. 16 w ratuszu, bilety po 150, 80 i 40 zł.

  Sobotnim wydarzeniem będzie wykonanie "Grande Messe des Morts" Berlioza. W katedrze św. Marii Magdaleny wystąpi ponad 400 artystów, Gabrieli Consort & Players, solista Robert Murray - tenor, orkiestra i chór Filharmonii Wrocławskiej. Wykonanie poprowadzi Paul McCreesh. Początek o godz. 19, bilety 200, 120, 80 i 40 zł.

  Dwa recitale chopinowskie da w niedzielę w Muzeum Pana Tadeusza Janusz Olejniczak. O godz. 15 zagra Poloneza A-Dur op. 40 nr 1, sześć mazurków i dwa walce wybrane w dniu koncertu, Balladę g-moll op. 23 i Poloneza As-Dur op. 53. Dwie godziny później nokturny, walce i Poloneza fis-moll op. 44. Bilety na recitale Janusza Olejniczaka są po 150, 80 i 40 zł. "Grande Messe des Morts" zostanie wykonana też w niedzielę o godz. 19.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama