Piłka nożna: Legnica rozgromiła Nielbę 5:2

Dawid Sołtys, PW
Takiego strzelania w Legnicy dawno już nie było. Miedź rozgromiła u siebie Nielbę 5:2, a mogła jeszcze wyżej. Już w pierwszej połowie legniczanie zaaplikowali gościom trzy gole. Strzelanie zaczął Wojciech Bzdęga, który z bliska trafił do bramki. Przed przerwą dwa gole dorzucił Marcin Garuch i wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty.

Kilka minut po przerwie goście zdobyli drugiego gola i zaczęło się robić nerwowo. Miedź jednak przyspieszyła, rzuciła się do ataków i dobiła rywali.

- Nasza siła w ofensywie w tym meczu była piorunująca. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek - mówi Janusz Kudyba, trener Miedzi.

Wygrał również Górnik Wałbrzych. Beniaminek znów zwycięstwo zapewnił sobie w końcówce spotkania. W 89. minucie jedyną bramkę w meczu ze Słubicami strzelił Marcin Morawski.

- Mimo wszystko pozytywnie oceniam to spotkanie. Mówię tak, bo piłkarze nie zagrali tak jak chciałem. Bramki zdobyte w końcówkach pokazują, że moi gracze są dobrze przygotowani do gry - podsumował spotkanie Robert Bubnowicz, trener Górnika.

Miedź Legnica - Nielba Wągrowiec 5:2 (3:1) Bramki: Bzdęga 7, Garuch 29, 45, Spaczyński 66, Orłowski 75 - Bartkowiak 45, Błażejewski 54.

Miedź: Siamin - Piotrowski, Kucharzak, Paszliński, Pilarski - Kowal (76. Ochota), Cisse (86. Zieliński), Spaczyński (78. Imianowski), Garuch, Bzdęga (61. Dobi) - Orłowski.
Górnik Wałbarzych - Polonia Słubice 1:0 (0:0) Bramka: Morawski 89.

Górnik: Jaroszewski - Kłak, Wojtarowicz, Przerywacz, D. Michalak, G. Michalak (62. Konarski), Rytko, Morawski, Wepa, Zinke, Janik (46. Moszyk).

Pozostałe mecze: Chojniczanka - Zawisza 1:2, Olimpia Gr. - Ruch Zdzieszowice 0:1, Lechia Z.G. - Polonia Nowy Tomyśl 0:3, Elana - Zagłębie S. 2:2, Czarni Żagań - Bałtyk Gdynia 0:0, GKS Tychy - Raków Częstochowa 2:0, Tur Turek - Jarota Jarocin (odbędzie się 7.09).

1. Olimpia Grudziądz 7 16 17-6
2. Zawisza Bydgoszcz 7 14 12-6
3. Bałtyk Gdynia 7 13 10-6
4. Chojniczanka Chojnice 7 13 11-8
5. Zagłębie Sosnowiec 7 12 10-9
6. Miedź Legnica 7 11 13-10
7. GKS Tychy 7 11 8-6
8. Elana Toruń 7 10 9-9