Nowy rok szkolny rozpoczęty (ZDJĘCIA)

  Nowy rok szkolny rozpoczęty (ZDJĘCIA)

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zespół Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu
  1/11
  przejdź do galerii

  Zespół Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu
  ©Dariusz Gdesz

  - Naukę rozpocznie również aż 39 tysięcy osób dorosłych, w tym 10 tysięcy w pierwszych klasach - informuje Janina Jakubowska z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

  Aż 1140 uczniów przyjdzie dziś do do największej dolnośląskiej szkoły podstawowej - nr 11 w Jeleniej Górze.

  - Mamy 43 oddziały, w tym 3 oddziały przedszkolne, 20 klas nauczania zintegrowanego oraz 20 klas 4, 5 i 6. W szkole pracuje 86 nauczycieli, w tym 48 dyplomowanych, 22 mianowanych, 14 kontraktowych i 2 stażystów - wylicza dyr. Eugeniusz Sroka.

  W Gimnazjum nr 4 w Legnicy, które ma jedną z najlepszych lokalizacji na Dolnym Śląsku (mieści się w Zamku Piastowskim), będzie się uczyć 130 pierwszoklasistów. W sumie szkolne korytarze i klasy zapełni aż 460 uczniów.

  - Mają coraz lepsze warunki nauki, bowiem w czasie wakacji udało się wyremontować dach oraz pomalować trzy sale lekcyjne i szatnię - mówi dyr. Zdzisław Grosicki.

  O ile remont dachu sfinansowało miasto, to już sale pomalowano za pieniądze wypracowane przez szkołę. Gimnazjum wynajmuje bowiem swoje pomieszczenia w czasie weekendów dla Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Studenci siedzą w tych samych ławkach i salach co w tygodniu gimnazjaliści.

  Z kolei w technikum w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu naukę rozpoczyna 217 uczniów, w tym 93 w pierwszej klasie. Szkoła wdraża nowatorski projekt internetowego liceum dla dorosłych.

  - Będzie z niego korzystać 150 osób z całego Dolnego Śląska. Na razie przeszkolimy nauczycieli, a później uczniów - mówi Zenon Grabiński, dyrektor placówki.

  W szkole ruszy również program "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku", w którym weźmie udział 500 uczniów. Dzięki temu powstaną pracownie z nowoczesnym sprzętem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama