"Klaus der Grosse" czyli szóstka na strychu

  "Klaus der Grosse" czyli szóstka na strychu

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławski Teatr Współczesny zaczyna nowy sezon spektaklem na Scenie Inicjatyw Aktorskich. W piątek, 3 września, zobaczymy "Klaus der Grosse" w reż. Maćka Prusaka. Premierę spektakl miał w marcu, w Nurcie Off 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, gdzie zdobył Grand Prix.
  Maćko Prusak zbudował swój autorski spektakl wokół postaci Klausa Nomi, kontratenora i gwiazdy muzyki pop przełomu lat 70. i 80., zmarłego na AIDS. Jego charakterystyczny, wysoki głos, imitowany na scenie przez aktorów, towarzyszy historii o chłopcach-mężczyznach - nierealistycznej opowieści o dziecinnej tęsknocie za dorosłością i męskiej nostalgii za czasem dzieciństwa.

  Rzecz na Scenie na Strychu dzieje się współcześnie. Młodzi chłopcy, beztrosko bawiący się w sali gimnastycznej, dorastają i niepostrzeżenie stają się trybikami ogromnej, bezdusznej machiny, pozornej dorosłości.

  - Postać Klausa Nomi wydała mi się najbardziej urzekająca i niejednoznaczna, ale spektakl nie opowiada wprost o tym artyście - tłumaczy Maćko Prusak. - Posługujemy się figurą kastrata jako metaforą człowieka z jednej strony zatrzymanego w czasie, czasie dzieciństwa, a z drugiej będącego w jakiś sposób ofiarą przemocy, mniej lub bardziej uchwytnej - dodaje.

  Autorką scenariusza jest Marta Giergielewicz. Na scenie zobaczymy: Radka Kasiukiewicza, Martę Malikowską-Szymkiewicz, Tomasza Maśląkowskiego, Grzegorza Mazonia, Maćka Prusaka i Mariusza Walkosza.

  Pierwszy spektakl 3 września o godz. 19 na Scenie na Strychu (ul. Rzeźnicza 12), następne przedstawienia 4, 5 i 7 września. Bilety kosztują: 32 zł i 24 zł (ulgowe).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama