Bogatynia: Wojsko opuszcza miasto

  Bogatynia: Wojsko opuszcza miasto

  ALKA

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Żołnierze, którzy pomagali porządkować miasto po powodzi wracają do koszar. Zostanie tylko pododdział chemiczny, który dezynfekuje zalane pomieszczenia.
  Gen.bryg. dr Mirosław Rozmus podziękował na sesji bogatynianom za ciepłe i życzliwe przyjęcie swoich podwładnych. Generał zapewniał, że wojsko ciągle pozostaje do dyspozycji i na uzasadnione prośby wróci pomagać. Żołnierze opuszczają Bogatynię, bo muszą opuścić szkołę nr 3 , w której stacjonują. 1 września w trójce rozpocznie się rok szkolny.

  W Bogatyni było ponad 700 żołnierzy. Pomagali udrażniać drogi dojazdowe, oczyszczać przepusty wodne i koryta rzek oraz wzmacniać wały. Mundurowi wypompowali także wodę z budynków i odbudowywali mosty i drogi. Wojsko uruchomiło most powietrzny, dzięki któremu dostarczano pomoc i transportowano ludzi.

  Oprócz żołnierzy do akcji skierowano 40 pojazdów, 11 transporterów pływających, 6 śmigłowców, łodzie, cysterny, dźwigi i inny, niezbędny sprzęt specjalistyczny.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo