Legnica: Remont Zamku Piastowskiego musi poczekać?

  Legnica: Remont Zamku Piastowskiego musi poczekać?

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Haras Arkadiusz Harasimowicz z siedzibą we Wrocławiu wygrało przetarg na remont legnickiego zamku Piastowskiego. Użytkujące obiekt Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych poinformowało, że oferta Harasa była najniższa - prawie 5 mln zł bez VAT.
  Do przetargu zgłosiło się pięć firm. W tej procedurze nie ma możliwości złożenia protestu, ale nadal nie wiadomo, czy wrocławska firma rozpocznie remont. Dowiedzieliśmy się, że jedno z przedsiębiorstw jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu złożyło skargę na procedury przetargowe do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

  W najgorszym przypadku prezes może nawet unieważnić przetarg. Gdyby tak się stało, trzeba by ogłosić kolejny przetarg. A czasu jest niewiele - termin zakończenia prac upływa w listopadzie przyszłego roku.

  Kolegium otrzymało na remont zamku 10 mln zł, z czego 7 mln zł to środki unijne. Zostały one przyznane jesienią minionego roku.
  Od tamtej pory nie można było wyłonić wykonawcy. Do pierwszego przetargu, ogłoszonego pod koniec 2009 roku, zgłosiło się 15 firm. Wybrano firmę, ale zaraz pojawiły się protesty. I przetarg został unieważniony.

  Czekająca na remont część zamku wygląda dziś fatalnie. Wiadomo, że mają być odnowione elewacje, wstawione nowe okna i otwarta wieża widokowa św. Piotra. O remoncie zamku chcieliśmy porozmawiać z dyrektorką Kolegium Bożeną Kulczycką. Poinformowano nas, że będzie to możliwe po ogłoszeniu wyników przetargu. Teraz okazało się, że dyrektor Kulczycka jest na urlopie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama