Nowe fabryki w noworudzkiej strefie ekonomicznej

  Nowe fabryki w noworudzkiej strefie ekonomicznej

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad 150 osób znajdzie pracę w firmach, jakie powstaną w noworudzkiej podstrefie ekonomicznej.
  Pierwsza, polsko-włoska I.T.R. Poland, ruszy jesienią. Zakład produkować będzie komponenty z tworzyw sztucznych i metalu, wykorzystywane w sprzęcie AGD. Na początek firma zatrudni 20 osób, które już odbyły kilkumiesięczne szkolenia we Włoszech.

  Z kolei niemiecka Eifelwerk Polska w sierpniu otrzymała zezwolenie na działalność i do końca przyszłego roku wybudować ma zakład, produkujący wiązki kablowe, wykorzystywane głównie w przemyśle samochodowym.
  - Będzie to jeden z największych zakładów działających na tym terenie - mówi Dagmara Wolska z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park i dodaje, że firma zadeklarowała zainwestowanie w zakład co najmniej 8,5 mln zł. Na początek znajdzie tam pracę około 110 osób.

  Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy, nie kryje zadowolenia. Będzie to już piąty zakład w podstrefie, która okazała się lekiem na bezrobocie w 20-tysięcznym mieście. - Jeszcze pięć lat temu bez pracy było ponad 3 tys. mieszkańców. Dzisiaj bezrobotnych jest o połowę mniej - zaznacza burmistrz Kiliński.

  Podstrefa w Nowej Rudzie obejmuje ponad 24 hektary gruntów przeznaczonych pod inwestycje. Obecnie działają tu: firma Orion, produkująca piankę poliuretanową oraz mający dwie fabryki ZPAS Nowa Ruda, wytwarzający obudowy przemysłowe. Łącznie zatrudniają ok. 300 osób.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Errata

   mlodywroclaw.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 69

   Tytuł jest błędny - strefa jest wałbrzyska, a noworudzka jest podstrefa.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama