Legnica: Zwyrodnialec z poprawczaka poczeka na proces

  Legnica: Zwyrodnialec z poprawczaka poczeka na proces

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nagła choroba jednego z ławników spowodowała, że spadła z wokandy sprawa Sebastiana W. Jest on oskarżony o brutalne pobicie nauczyciela zawodu w zakładzie poprawczym w Jerzmanicach-Zdroju.
  Wczoraj swoją opinię o stanie zdrowia ofiary miał przedstawić biegły sądowy. Ma ona duży wpływ na to, jaki wyrok zapadnie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, biegły stwierdził, że nauczyciel do dzisiaj nie odzyskał zdrowia. Wciąż przeżywa tamtą tragedię. Nie wiadomo, czy w związku z tym nie będzie konieczna jeszcze inna opinia.

  Przypomnijmy. 22 lutego minionego roku 15-letni wówczas Sebastian W.
  podczas zajęć z kamieniarstwa napadł na instruktora zawodu Edwarda W. Kilkakrotnie uderzył mężczyznę w głowę kamieniem i uciekł z zakładu. Ofiara odniosła tak poważne obrażenia, że jego życie było zagrożone.

  Sebastian W. nie cieszył się wolnością długo. Został złapany, gdy ukrywał się w szopie w pobliżu poprawczaka. Chciał uciec, bo - jak potem tłumaczył - zatęsknił za mamą. Według psychiatrów ten młody człowiek jest pozbawiony ludzkich uczuć. To zwyrodnialec - orzekli. Młodociany przestępca ma bogatą kartotekę kryminalną: napady z nożem, rozboje, kradzieże, a także próbę ucieczki ze schroniska dla nieletnich.

  Do poprawczaka w Jerzmanicach-Zdroju trafił w styczniu minionego roku. Ucieczkę zaplanował z innym osadzonym. Z powodu demoralizacji odpowiada jak dorosły. Grozi mu 25 lat więzienia.
  Jego proces rozpoczął się w lutym tego roku. Do zakończenia zabrakło tylko opinii biegłego o stanie zdrowia nauczyciela. W czerwcu, podczas ostatniej rozprawy, kolejny biegły zobowiązał się ją przygotować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama