Ważne
  Świdnica: Dziś przekazanie komputerów dla 167 uczniów

  Świdnica: Dziś przekazanie komputerów dla 167 uczniów

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Wrocławska

  Dziś 167 uczniów ze Świdnicy otrzyma od miasta komputery z dostępem do internetu. Komputery zostaną użyczone rodzinom, w których mieszka uczeń szkoły podstawowej bądź gimnazjum z orzeczoną niepełnosprawnością lub dochodem w rodzinie nie przekraczającym 351 zł na osobę. Projekt potrwa przez 8 lat.
  Świdnica otrzymała dofinansowanie w ramach unijnego projektu.

  - Komputer z dostępem do internetu to niezwykła pomoc w rozwoju indywidualnym dziecka oraz jego zainteresowań. Nie chcemy, by przeszkodą w tym rozwoju była choroba, czy też kłopoty finansowe rodzin, dlatego przygotowaliśmy projekt. Przez 8 lat za utrzymanie sprzętu i rachunki za internet będzie płacić miasto, dzięki unijnemu wsparciu - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  W pierwszych 3 latach wartość projektu wyniesie 1,3 mln zł, z czego 1,1 mln zł będzie pochodziło z funduszy unijnych. Miasto ze swojego budżetu dołoży niespełna 200 tys. zł. Przez kolejne pięć lat - do końca 2017 r. - utrzymanie sprzętu i dostęp do internetu miasto sfinansuje z własnego budżetu przekazując ok. 785 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo