Wrocław: Od września trzy nowe przedszkola i wyremontowane...

  Wrocław: Od września trzy nowe przedszkola i wyremontowane szkoły

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zapach farby olejnej, karton po telewizorze i pani sprzątaczka ścierająca kurz z tablicy ze zdjęciami absolwentów - tak wyglądało na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego IX LO przy ul. Skargi. Gmach szkoły jest już prawie gotowy do rozpoczęcia nowego roku. Trwają ostatnie przygotowania.
  Po remoncie na młodzież będą czekały dwie nowe sale lekcyjne. Wygospodarowano je ze starej salki do WF. Jednak na tyłach szkoły mamy jeszcze prawdziwy plac budowy. Powstaje tam całkowicie nowy obiekt sportowy.

  -Pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, siłownia i miejsce na ściankę do wspinaczki - wylicza dyrektor placówki Izabela Koziej. - Na dachu siłowni jest już gotowe boisko do streetballa. Na samą ściankę do wspinaczki będzie trzeba jeszcze poczekać - opowiada.


  O budowę kompleksu sportowego szkoła starała się 15 lat. Robotnicy mają zakończyć swoje prace do października tego roku. Potem szkołę czekają jeszcze odbiory techniczne. Uczniowie najpóźniej do grudnia rozpoczną tam zajęcia z WF. Do tego czasu będą korzystali ze starej siłowni lub miejskiego basenu.

  Między nowym budynkiem a starym gmachem szkoły i salą gimnastyczną powstał łącznik. Jest to jeszcze jedna duża sala. Uczniowie będą mogli w nim robić wystawy swoich prac naukowych. A w trakcie matur sala gimnastyczna, nowy hala sportowa i łącznik posłużą maturzystom jako miejsce do napisania egzaminu dojrzałości. Do tej pory 400 uczniów trzeba było usadzać aż w 23 klasach.

  W Szkoły Podstawowej nr 73 przy ul. Glinianej remont sali gimnastycznej nie skończy się wraz z wakacjami. Planowany termin to maj 2011. Do tego czasu dzieci będą miały do dyspozycji małą salę gimnastyczną.

  We wrocławskich szkołach w trakcie wakacji były prowadzone różne remonty: od malowania ścian po naprawy dachów. Do końca 2010 roku miasto wyda na naprawy i rozbudowy placówek 23 miliony 760 tysięcy złotych.

  Od września we Wrocławiu przybędą trzy nowe przedszkola: przy ul. Wałbrzyskiej, Częstochowskiej i Prochowickiej dla 500 maluchów.

  Do 1 września 2010 roku zakończą się:
  -budowa przedszkola przy ul. Prochowickiej
  -przebudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 24 przy ul. Częstochowskiej
  -wymiana instalacji elektrycznej (SP 85, ul. Traugutta i SP 3, ul. Bobrza)
  -remont korytarzy i instalacji c.o. w Zespole Szkół 11, ul. Grochowej

  Do przełomu wrzesień/październik 2010:
  -przebudowa budynku - SP 27, ul. Rumiankowa
  -remont dachu w SP 83 przy ul. Boya-Żeleńskiego i SP 36, ul. Witelona
  -remont dachu i docieplenie P 77, ul. Niemcewicza
  -przebudową wejścia i odwodnienie terenu przy SP 6, ul. Braci Gierymskich

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Postulat 17...

   21postulatów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 48

   http://pl.wikisource.org/wiki/21_postulat%C3%B3w_Mi%C4%99dzyzak%C5%82adowego_Komitetu_Strajkowego_z_17_sierpnia_1980

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama