Wrocław: Strzelają w piwnicy na Sienkiewicza

  Wrocław: Strzelają w piwnicy na Sienkiewicza

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławianie mają już dosyć gier komputerowych, w których mogą postrzelać do wirtualnego wroga. Paintball, czyli bitwa na kulki z farbą, rozgrywana w lesie, też już odchodzi do lamusa. Teraz na topie jest paintball laserowy.
  Jedno z miejsc, gdzie można zabawić się w żołnierzy Armii Amerykańskiej, którzy przechodzą szkolenie w labiryncie, znaleźliśmy w piwnicy przy ul. Sienkiewicza. Ma 450 mkw. i cała jest wyłożona białą, klinkierową cegłą. Przed wojną była tu rzeźnia. Dziś pół godziny zabawy tutaj kosztuje 25 zł od osoby.

  Dobrze jest przyprowadzić przeciwnika ze sobą, ale jeśli nie ma się takiego pod ręką, obsługa służy pomocą. - Sam lubię takie gry komputerowe, więc chętnie wychodzę zza kontuaru i bawię się z klientami - zapewnia Wojciech Florek, właściciel firmy.

  Przed rozpoczęciem zabawy uczestnicy wkładają specjalne kamizelki z czterema czytnikami podczerwieni: na ramionach, na brzuchu i na plecach. Do tego dostają karabin laserowy, który strzela wiązką podczerwieni. Można go zaprogramować w jeden z czterech trybów strzelania: z dźwiękiem karabinu maszynowego, strzelby, broni snajperskiej i przeciwczołgowej.

  Biegając po labiryncie w niemal całkowitych ciemnościach (z muzyką jak w najprawdziwszej grze wojennej) i w kłębach dymu, należy celować w czułe punkty przeciwnika. Gdy się go trafi, wróg musi dotrzeć czym prędzej do swojej bazy, by dostać nowe życie.

  - W ciągu pół godziny uczestnicy bitwy tracą po 30-40 żyć - opowiada Wojciech Florek. Rekordziści potrafią w pół godziny umrzeć i zresetować się 255 razy. Po takiej sesji, gdy cichnie muzyka i zapala się światło, każdy ściera pot z czoła. - Taka tu adrenalina, że nikt nie wyjdzie suchy - zapewnia obsługa.

  I nieważne, czy uczestnicy dopiero co skończyli 13 lat i zostali przyprowadzeni przez babcie, czy też są to studenci, oderwani przez kolegów od gry komputerowej bądź książek. Albo dyrektorzy firm, którzy chcą rozładować napięcie po całym dniu zarządzania. Zaglądają tu również panie, które chcą się zabawić w wojnę, na przykład na wieczorze panieńskim.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nieziemskie!

   Gremster (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 16

   Grałem tam, było nieziemsko :) o niebo lepsze od standardowego paintballa i do tego zaraz obok mojego domu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Było!

   md (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 38

   Było już we Wrocławiu. Nazywało się "Laserdrom" i mieściło się w piwnicy pod Kameleonem - wejście było od ulicy Oławskiej. Był to rok mniej więcej 1997-1998. Zabawa przednia, bardzo żałowałem, że...rozwiń całość

   Było już we Wrocławiu. Nazywało się "Laserdrom" i mieściło się w piwnicy pod Kameleonem - wejście było od ulicy Oławskiej. Był to rok mniej więcej 1997-1998. Zabawa przednia, bardzo żałowałem, że zostało wtedy zlikwidowane.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polecam

   Jezior (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 36

   Przednia zabawa - polecam wszystkim

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Symulacja zabijania

   ddd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

   pod kołderką "dobrej zabawy" kryje się ZŁO. Gdzie leży granica?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Było...

   Kenny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 31

   Było już coś takiego w podziemiach Kameleonu, splajtowało szybko a szkoda bo przednia zabawa była. Może tym razem dłużej pociągnie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   My naprawdę jesteśmy 100 lat za Murzynami

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 27

   Rok 1995, na wyjeździe zagranicznym parę razy poszliśmy na coś takiego. Dobrze wiedzieć, że 15 lat później taka "nowość" zawitała do naszego pięknego kraju.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama