Jelenia Góra: Trwa rewitalizacja parku zdrojowego w...

  Jelenia Góra: Trwa rewitalizacja parku zdrojowego w Cieplicach

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rozpoczęła się długo oczekiwana rewitalizacja parku Zdrojowego w Jeleniej Górze-Cieplicach. Część parku została już ogrodzona, więc kuracjusze mają coraz mniej miejsca na spacery na łonie przyrody.
  Główna aleja parkowa stała się już re-gularnym placem budowy. Zerwano z niej asfaltową nawierzchnię. W to miejsce położona będzie nowa.

  - Podobnie będzie na mniejszych alejkach, gdzie również zostanie wymieniona nawierzchnia - mówi wiceprezydent miasta Jerzy Lenard.

  Całkowite zamknięcie parku dla odwiedzających planowane jest jesienią. Wówczas prace rewitalizacyjne ruszą pełną parą. Wycięta zostanie część drzew.

  Mieszkańcy Cieplic martwią się, że wykonawca wytnie ich zbyt wiele. Jak jednak zapewniają przedstawiciele inwestora, nie zniknie żadne z drzew pośród alejek lub stanowiących cenną wartość przyrodniczą. Usunięte zostaną tylko te, które nie pasują do opracowanej koncepcji rewitalizacji.
  Wykonawca chce nieco przyspieszyć, bowiem przetarg został rozstrzygnięty z dwumiesięcznym opóźnieniem.

  Odnowią również klasztor
  Lada dzień rozpoczną się również prace przy rewitalizacji Zespołu Pocysterskiego w Cieplicach. Do prac przystąpi wrocławska firma Castellum, która wygrała przetarg.

  Za 12 mln zł odnowi klasztor Zakonu Pijarów. - To dobra wiadomość, bo w 2012 roku, kiedy zakończą się prace, będziemy obchodzić 300-le-cie istnienia klasztoru - mówi ks. Jacek Raczek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama