Solidarny Wrocław: Za sześć dni początek wystawy

  Solidarny Wrocław: Za sześć dni początek wystawy

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  1000 metrów kwadratowych zajmie wystawa Solidarny Wrocław. Nietypowa ekspozycja ma przypomnieć starszym i pokazać młodszym wrocławianom czasy, w których rodziła się Solidarność. Autorem scenografii jest Marek Stanielewicz z wrocławskiej ASP, a ekspozycję przygotował Ośrodek Pamięć i Przyszłość.
  W olbrzymim namiocie, który stoi na placu Społecznym, zobaczymy, między innymi, prawdziwą ulicę, kino, zakład pracy, sąd i mieszkanie. Wszystko autentyczne.

  Na przykład, wyposażenie sali sądowej z lat 80. przyjechało do Wrocławia z Kamiennej Góry. Okazało się, że na strychu gmachu, w którym mieści się sąd w tej miejscowości, przechowywano stary stół sędziowski i barierkę, za którą dygotał niejeden oskarżony.

  Po wystawie oprowadzać będą specjalnie przeszkoleni przewodnicy - przede wszystkim wolontariusze. Jednak, jeśli ktoś nie zechce skorzystać z ich pomocy, może kupić katalog ekspozycji.
  - Katalog to w tym przypadku trochę myląca nazwa - mówi Juliusz Woźny z Ośrodka Pamięć i Przyszłość.

  - Tak naprawdę jest to wspaniale ilustrowany przewodnik po wrocławskich latach osiemdziesiątych. W piątek odebraliśmy z drukarni pierwsze egzemplarze. Jeśli starsi mieszkańcy Wrocławia nie znajdą na fotografiach siebie lub swoich znajomych, to z rozrzewnieniem popatrzą na zdjęcia pustych sklepów i radosnych ludzi, niosących papier toaletowy.

  Woźny dodaje, że na wystawie najbardziej podoba mu się czerwony maluch wyjeżdżający z podziemia. Tym bardziej, że fiat 126p jest jednym z bohaterów komiksu przygotowanego specjalnie na tę wystawę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama