Wrocław: 29 sierpnia pomagamy Afryce

  Wrocław: 29 sierpnia pomagamy Afryce

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Afrykańskie chaty, zabawa w rytmie tam-tamów i setki pochodni - już za tydzień,w niedzielę, 29 sierpnia, wrocławski Rynek na jeden dzień zamieni się w Czarny Ląd.
  Materiały podobne
  Wszystko to w ramach akcji "S.O.S. dla Afryki", której celem jest zbiórka pieniędzy na budowę szkoły dla dzieci w Czadzie.

  Na pomysł imprezy wpadł ojciec Benedykt Pączka, sekretarz misyjny. Podobną akcję zobaczył w Szwajcarii, w centrum Fryburga.

  - Zobaczyłem setki palących się świec i pomyślałem: dlaczego czegoś podobnego nie zorganizować w Polsce? - opowiada. Duchowny spędził cztery miesiące w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.
  Mieszkał w Gore, centrum misji, gdzie od lutego do maja termometry pokazują nawet 50 stopni Celsjusza. Każda z mieszkających tam rodzin ma średnio 10 dzieci, ale nie wszystkie mogą chodzić do szkoły. Placówki są płatne i przeludnione - w jednej klasie uczy się nawet 50 dzieci.

  Ojciec Benedykt Pączka postanowił zebrać pieniądze na budowę szkół dla afrykańskich dzieci. Z Czarnego Lądu wrócił z pomysłami. Założył stronę: czadowatablica.pl. W zamian za datki na szkoły w Afryce zaoferował internautom wmurowanie w placówkach tablic z nazwiskami darczyńców.

  - W ciągu dwóch miesięcy udało się nazbierać pieniądze na jedną placówkę. - Teraz chcemy nazbierać na kolejną - tłumaczy. - Potrzebujemy 80 tys. zł - dodaje.

  To właśnie stało się motorem do zorganizowania imprezy na wrocławskim Rynku. Wśród tipi pigmejskiej wioski, przy wtórze afrykańskich tam-tamów, misjonarze będą kwestować na rzecz budowy szkoły dla dzieci z Czarnego Lądu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama