Dla Kaczyńskiego najważniejsza jest lojalność

  Dla Kaczyńskiego najważniejsza jest lojalność

  Kamil Durczok

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Mozolnie, dzień po dniu, pracowicie pokutuje za grzech zapomnienia i zniewagi. Pisze, atakuje i oskarża w nadziei, że gniew patrona ustąpi ojcowskiej wyrozumiałości, a on sam wróci na łono ulubieńców szefa. Nie wie, że prezes raz wyrządzonej krzywdy nie wybacza nigdy. A dając ręką znak przyzwolenia na dalszą polityczną egzystencję, lider robi to tylko po to, by tym bardziej bolało strącanie do partyjnych piekieł.
  Marek Migalski - człowiek, któremu nieopatrznie włączyła się zdolność samodzielnego myślenia i głośno powiedział to, co o Jarosławie Kaczyńskim myśli duża część partyjnych dołów. Po przegranych przez Kaczyńskiego wyborach skrytykował udawaną przemianę prezesa i pokojowy ton kampanii.

  Zdroworozsądkowe spojrzenie, wiedza politologa i podszept szatana kazały mu skrytykować taktykę prezesa. Zrobił to, co kazała mu zrobić ta część jego świadomości, która niegdyś uczyniła zeń autora ciekawych analiz politycznych. Od tego czasu światełko w izdebce eurodeputowanego pali się do późna w nocy, a on sam kolejnymi tekstami próbuje zatrzeć wrażenie, jakoby miał kiedyś zwątpić w polityczny geniusz prezesa PiS.

  Pośród razów i połajanek rozdawanych sprytnie, nie bez talentu, na celowniku znaleźli się dziennikarze. Także dziennikarze "Faktów" TVN. Ci sami, którzy zadając pytania w czasach, gdy Migalski był jeszcze politologiem, a nie politykiem, słyszeli w odpowiedzi najpierw: "To doskonałe pytanie pani redaktor/panie redaktorze", a dopiero potem właściwą odpowiedź. Dziś Migalski, zamiast przewidywać polityczną przyszłość, pisze scenariusze dla "Faktów". Opisuje, co i kto by powiedział i jak skomentował. Wie nawet, jak wyglądałaby prognoza pogody, gdyby wybory wygrał Kaczyński. Tropi liberalny spisek opanowujący "Fakty" z takim zapamiętaniem, że miesza wszystko ze wszystkim, powierzając jeden z materiałów sympatycznemu i zdolnemu Maćkowi Knapikowi, który jednak z "Faktami" nie ma wiele wspólnego, bo w nich nie pracuje.

  Rozsądek zawsze jest w cenie. Dlatego Marek Migalski powinien wrócić na uczelnię, a nie liczyć na wielkoduszność Jarosława KaczyńskiegoPanie europośle, daremny trud. Nawet jakby pan w worku pokutnym pomaszerował na Nowogrodzką, dzierżąc w rękach skalpy faktowego redaktora, prezes panu tej zniewagi w życiu nie daruje. Sam pan trafnie spostrzegł, że nic dla Kaczyńskiego nie liczy się bardziej niż lojalność. Pan ją wypowiedział. Była zbrodnia - będzie i kara. "Fajrant" - jak to mówią na naszym Śląsku.

  Jeśli coś z racji wspólnych śląskich korzeni ośmielałbym się panu radzić, to zachowanie zdrowego rozsądku i naukowego dystansu do działań prezesa. Rozsądek zawsze jest w cenie, w przeciwieństwie do politycznych sztuczek. One raz dają pierwsze miejsce na liście wyborczej, a kiedy indziej pusty śmiech elektoratu, szydzącego z wywijańców dokonywanych po to, by ratować skórę. Panie doktorze, jak panu robią wstręty na Śląskim, niech pan uderza w inne uniwersyteckie bramy. Ale proszę pomyśleć o powrocie do tego, co panu dało dzisiejszą pozycję - do świata nauki. Bo inaczej ktoś pomyśli, że jest pan tak naiwny, że wierzy w wielkoduszność prezesa i ponowne miejsce na listach PiS.

  Jak pan wie, według śp. ks. Tischnera, góralska teoria przewiduje trzy prawdy: święto prawdo, tyż prawdo i gówno prawdo. Na razie w swoim pracach pisanych, by ułagodzić prezesa, oddala się pan od dwóch pierwszych.

  Kamil Durczok

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (53)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   adla Tuska ?

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

   Panowie : Tusk , Sikorski , Klich i Arabski nieodwracalnie skompromitowali się już przed 10 kwietnia grając w jednej drużynie z Putinem przeciwko polskiej racji stanu : pozwalając na rozbicie...rozwiń całość

   Panowie : Tusk , Sikorski , Klich i Arabski nieodwracalnie skompromitowali się już przed 10 kwietnia grając w jednej drużynie z Putinem przeciwko polskiej racji stanu : pozwalając na rozbicie polskich uroczystości katyńskich i “przygotowując” w skandaliczny sposób podróż najważniejszych ludzi w państwie do Katynia

   Tusk , Komorowski , Sikorski , Kopacz , Schetyna , Graś , Klich i Miller po 10 kwietnia weszli na zawsze do polskiej historii jako czarna karta i nowa Targowica , oddając śledztwo smoleńskie Rosjanom .

   Właściwie targowiczanie przy tych osobnikach wypadają nieźle , bo jakieś resztki wstydu i zażenowania zdradą im zostały .
   Zdrajcy z Targowicy nie zdobyli się na takie arcypodłe i arcypoddańcze gesty jak zaproszenie Ławrowa , żeby pouczał polskich ambasadorów , próbę odsłonięcia pomnika bolszewickich najeźdźców w święto 15 sierpnia , przepraszanie po rosyjsku za to ,że pomyliło się formacje wojskowe z której pochodziły smoleńskie hieny czy zabieganie u pani Clinton , żeby przypadkiem nie odwiedziła grobu polskiego prezydenta …
   Do takich rzeczy nawet targowiczanie by się chyba nie posunęli
   http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.htmlzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wodzuś Kaczyński wymaga

   Maxxim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   poddaństwa. PiS to partia feudalna.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I znowu Kaczyński

   Michael (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 8

   Gdyby durniok posiadal 1% wiedzy Migalskiego to nie pisalby takich glupot.Wszak Migalski powiedzial to co mail zamir i dobrze.Kaczynski i tak zrobi to co uwaza za najlepsze nie tylko dla siebie,PIS...rozwiń całość

   Gdyby durniok posiadal 1% wiedzy Migalskiego to nie pisalby takich glupot.Wszak Migalski powiedzial to co mail zamir i dobrze.Kaczynski i tak zrobi to co uwaza za najlepsze nie tylko dla siebie,PIS ale tez mysli perspektywicznie i wybiera przyszlosc i do takich ludzi z charakterem nalezy przyszlosc i durczoki czy inne paradowskie,zakowskie jak rowniez passenty nie kapuja i tak sie zapatrzyli w polTuska i PELO ze caly czas staraja sie obrzydzic PREMIERA JAROSLAWA KACZYNSKIEGO.Wszk pozbyli sie PELOWIACY PREZYDENTA LECHA KACZYNSKIEGO i teraz staraja sie obrzydzic zycie Jaroslawa.Ale marne wasze widoki n przyszlosc jak Kaczor wroci to dopiero bedziecie SRAC w portki ze strachu. najemniku??? Zajmij się aferzystami z PO ,którzy władzę traktują jako okazję do nabijania kasy publicznym groszem.
   Zajmij się rządzącymi a nie opozycja TVN owski kmiotku.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Migalskiego brakuje Panu pół metra wzrostu

   MAXXX (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

   Panie Kamilu
   W przeciwieństwie do Pana, dr Migalski potrafi ciekawie napisać analizę.
   Pan jest tylko rozpowszechniaczem plotki politycznej, bo do tego da się sprowadzić to, co Pan robi.
   Migalski...rozwiń całość

   Panie Kamilu
   W przeciwieństwie do Pana, dr Migalski potrafi ciekawie napisać analizę.
   Pan jest tylko rozpowszechniaczem plotki politycznej, bo do tego da się sprowadzić to, co Pan robi.
   Migalski dalej potrafi robić ciekawe analizy, a Pan potrafi tylko pluć, jak to dziennikarz chowu a'la Lis.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zarzuca doktór (ó celowe) Kamilowi Durczokowi

   hadeo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   ...rozwiń całość


   chamstwo: "Muszę jednak przyznać, że nie był to najbardziej brutalny i chamski atak na mnie, z jakim miałem do czynienia w moim życiu"
   A chamstwo zawarte w akapicie, który doktór podpisał swoim imieniem i nazwiskiem, oceńcie sami:
   "Po drugie mieszanie wszystkiego ze wszystkim polega na tym, że pomyliłem imiona dwóch redaktorów Knapików pracujących w mojej ulubionej stacji. Nie wiedziałem, że jeden redaktor Knapik to wszystko i że drugi redaktor Knapik to też wszystko! To dla mnie nowa informacja i muszę się z nią jakoś oswoić, bo jeśli już jeden z ww Knapików jest wszystkim, to czym jest to drugie wszystko reprezentowane przez drugiego Knapika?! Chciałbym zresztą przeprosić za tę pomyłkę wszystkich Knapików, ale mam obawę, że wyrażenie „wszystkie Knapiki” jest pleonazmem, a znaczenie sformułowania: „przeprosić wszystkich Knapików za wszystko” zrozumieć może jedynie Steven Hawking."
   No to i ja się popiszę chamstwem:
   Za swoją postawę wobec ciemnego luda, który wszystko kupi, powinien doktór Migalski pojawiać się w TV nie z różą w zębach, ale z PiSowskim bolcem w trzech literach.
   A to tango niech mu przygra sam prezes, któremu doktór Migalski wchodził w to miejsce, gdzie teraz, w ramach mściwego, prezesowskiego rewanżu, tkwić będzie PiSowski bolec.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Durczok (POmagier)

   Krzysztof (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   Durczok (POmagier)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I bardzo dobrze,

   hadeo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 13

   że prezes nie da się ułagodzić. Sprawia mi bowiem wielką satysfakcję miotający się Marek Migalski, który próbował trzymać różę w zębach tak, żeby się jednak nie pokłuć.
   Nie zgadzam się jednak z...rozwiń całość

   że prezes nie da się ułagodzić. Sprawia mi bowiem wielką satysfakcję miotający się Marek Migalski, który próbował trzymać różę w zębach tak, żeby się jednak nie pokłuć.
   Nie zgadzam się jednak z Panem, Panie Kamilu, że to były nieopatrznie wypowiedziane słowa i doktor Migalski jest naiwny. Jego taktyka jest zaczerpnięta z podręczników do gry w brydża. Mowa tam o zagraniu zakładającym najbardziej nieprawdopodobny układ. Singlowy król (Sic!) powiedzmy. Gdy się przegra, nikt złego słowa nie powie. Gdy wygra, kronikarze pamiętać będą.
   A dla tych, którzy nie grają w brydża: Jak spadać, to z dobrego konia.
   Pozdrowienia!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   durnioku

   troll (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   , durnioku, a kto jak nie ty tak rozkalibrował tył walterowi ? Kaczor Donald ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DO sobola

   su (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   Popieram sobol i proszę tego pismaka z "niezależnego TVN24" o słowa oburzenia. Dzisiaj pojawił się raport NIK że na stadionie narodowym w Warszawie praca wre na -1-den dyrektor nadzoruje 1-nego...rozwiń całość

   Popieram sobol i proszę tego pismaka z "niezależnego TVN24" o słowa oburzenia. Dzisiaj pojawił się raport NIK że na stadionie narodowym w Warszawie praca wre na -1-den dyrektor nadzoruje 1-nego pracownika, o przekrętach nie wspomnę.To złodziejstwo tych w/w nie interesuje?.Ten w/w dalej nie wie kto rządzi Polską?,dalej realizuje zadanie zwalczać opozycje.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wzorzec do muzeum w Sèvres

   manna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   I napisał to wzorzec "samodzielniemylącegodziennikarstwa". Na kolana chamy niedouczone!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama