Jelenia Góra: Zabobrze się rozbudowuje

  Jelenia Góra: Zabobrze się rozbudowuje

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na osiedlu przybędzie klub, lunch-bar i boisko. Dzieci pójdą do nowoczesnego przedszkola.
  Zabobrze powoli przestaje być tylko sypialnią Jeleniej Góry. Od września na osiedlu rusza obiekt, w którym może się skupić część kulturalnego życia tego rejonu. Będzie w nim nowoczesne przedszkole, lunch-bar, kawiarnia z muzyką na żywo, klub spotkań, sala zabaw dla dzieci i małe boisko.

  To nie koniec. Przy ulicy Różyckiego powstał lokal, gdzie można urządzać rodzinne uroczystości. Do tej pory takie spotkania odbywały się tylko w pizzerii przy ul. Kiepury.

  Kolejne kulturalne obiekty pojawią się na Zabobrzu, gdy zostanie usunięty blaszak przy ul. Komedy-Trzcińskiego. Znajdujący się w nim Osiedlowy Dom Kultury zastąpi inny obiekt, który miasto planuje wybudować na Zabobrzu III.

  - Nareszcie będzie gdzie pójść ze znajomymi - cieszy się 35-letnia Kamila Wójcik, mieszkanka domu przy ul. Moniuszki.

  - Chcielibyśmy, aby to miejsce stało się jednym z kulturalnych centrów Zabobrza - mówi Edyta Wawrzyniak, właścicielka nowego obiektu na Zabobrzu. Od 1 września rusza tu przedszkole Akademii Happy Kids. W tym samym budynku będzie również lunch-bar, w którym od rana będzie można coś przekąsić. Obok będzie także sala zabaw dla dzieci.

  Na najniższym poziomie w październiku otwarty zostanie klub Euforia, który w tygodniu będzie miejscem spotkań. Mają być koncerty i inne imprezy. Na początek najwięcej atrakcji czeka najmłodszych. W przedszkolu maluchy będą miały szereg zajęć, zaczynając od tańca, teatru, zajęć wokalnych, przez gimnastykę korekcyjną, basen, a na nartach i aikido kończąc. I do tego codziennie aż 5 godzin zajęć w języku angielskim.

  - Na Zabobrzu mieszka blisko 30 tysięcy ludzi. Tu musi się więcej dziać - przyznaje Janusz Grzebiak, mieszkaniec osiedla. Dziś jedynym miejscem na kulturalne spotkania jest Osiedlowy Dom Kultury, tzw. blaszak przy Komedy-Trzcińskiego.

  Duże zmiany czekają również centrum handlowe Echo, czyli głównie market Carrefour. Obiekt zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie całkiem nowe centrum handlowo--rozrywkowe.
  Spore zmiany czekają wkrótce mieszkańców bloków Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Będą nowe place zabaw, miejsca do odpoczynku dla starszych i boiska dla młodzieży. Będzie o 80 więcej miejsc parkingowych.

  Czego brakuje nam na jeleniogórskim Zabobrzu?

  Agnieszka Fedak-Gułaj z Jeleniej Góry
  - Brakuje miejsca spotkań dla kobiet i dla matek z dziećmi. Jako matka dwójki małych chłopców chciałabym czasem z nimi wyjść i posiedzieć przy kawie w miłej atmosferze.

  Bożena Kozłowska z Jeleniej Góry
  - Powinno być więcej placów zabaw dla dzieci i miejsc do uprawiania sportu dla młodzieży. Brak wystarczającej liczby parkingów przy Kiepury, gdzie mieszkam. Mało jest również policji wieczorem.

  Jakub Hanczarek z Jeleniej Góry
  - Najbardziej brak mi na Zabobrzu kina. Tak duże osiedle i nie ma kina. Brak też miejsca spotkań dla młodzieży i ścieżek rowerowych. Dziś muszę jeździć albo chodnikiem albo ulicą.

  Jakie jeszcze obiekty lub miejsca powinny pojawić się na Zabobrzu? Czekamy na Wasze opinie!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama