Jelenia Góra: Spór o obwodnicę rozstrzygnięty

  Jelenia Góra: Spór o obwodnicę rozstrzygnięty

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po półrocznych przepychankach prawnych wreszcie udało się zakończyć spór o to, kto ma wybudować południową obwodnicę Jeleniej Góry. Sąd właśnie odrzucił zarzut niewłaściwego rozstrzygnięcia przetargu, który złożyła przegrana firma.
  - Dzięki temu, w tym tygodniu będziemy mogli podpisać umowę na wykonanie inwestycji z firmą ABM Pol-Dróg, która wygrała przetarg - informuje Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Czy sześciomiesięczny poślizg może zagrozić zakończeniu prac w terminie? Okazuje się, że wszystko zależy od... pogody.

  - Prace mają się zakończyć w 2012 roku. Jeśli dwie kolejne zimy będą łagodne, to termin zostanie dotrzymany - zapewnia prezydent Marek Obrębalski. Jeśli natomiast będą długie mrozy, bądź też bardzo obfite opady śniegu, to może być poślizg w harmonogramie robót.

  Inwestycja będzie kosztowała 83 mln zł, z czego aż 46 mln zł kosztów sfinansuje Unia Europejska.
  Aby pokryć swoją część kosztów, miasto planuje m.in. wyemitować obligacje komunalne. Prace ziemne mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku. Dzięki obwodnicy, turyści, którzy jadą z Wrocławia do Karpacza, ominą centrum miasta i nie będą przebijać się przez korki.

  W kolejnych latach planuje się dobudować jeszcze drogę, która pozwoli na przejazd obwodnicą również w kierunku Szklarskiej Poręby. W tej chwili do tego kurortu można dojechać obwodnicą północną Jeleniej Góry.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama