Lubin: Sąd umorzył sprawę nauczyciela

  Lubin: Sąd umorzył sprawę nauczyciela

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sąd Rejonowy w Lubinie umorzył warunkowo na rok sprawę Zdzisława M., nauczyciela w Zespole Szkół w Chocianowie, wiceprzewodniczącego rady miejskiej.
  Został on oskarżony o podżeganie do złożenia fałszywych zeznań oraz przywłaszczenie powierzonych mu pieniędzy, które należały do grupy uczniów z tej szkoły oraz ich opiekunów.

  Na początku 2008 roku młodzież wyjechała z opiekunami na staż zawodowy do Niemiec. Miała dostać kieszonkowe - po 300 euro. Pieniądze podzielono na trzy raty. Jednak ostatniej nikt nie dostał. W sumie chodziło o prawie 24,5 tys. zł.

  Młodzi napisali skargę do starostwa polkowickiego. Sprawą zajęła się prokuratura. W szkole atmosfera też się popsuła, bo nauczyciele wyrazili wotum nieufności wobec kolegi.

  - Kiedy wybuchła afera, zwołał zainteresowanych i zwrócił im pieniądze - wyjaśnia dyrektor ZS Andrzej Wojtkowiak.

  Jednak niesmak pozostał. Sąd uznał, że był to "wypadek mniejszej wagi". Poza umorzeniem oskarżony ma pokryć koszty sądowe i zapłacić 80 zł.

  Na razie nie wiadomo, czy rodzice uczniów złożą apelację. Lubińska prokuratura czeka na uzasadnienie wyroku. - Potem zapadnie decyzja, czy będzie apelacja - dodaje prokurator rejonowy Barbara Izbiańska.

  Beata Rolska, przewodnicząca rady miejskiej, nie chciała komentować sprawy, bo oficjalnie nie zna jeszcze treści wyroku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama