Jelenia Góra: Po stu latach koniec kina Marysieńka

  Jelenia Góra: Po stu latach koniec kina Marysieńka

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kino Marysieńka w Jeleniej Górze zostało wystawione na sprzedaż. Właściciel (wrocławska Odra Film) chce je zamknąć w ciągu dwóch-trzech najbliższych miesięcy.
  Kino w kamienicy przy deptaku 1 Maja ma ponadstuletnią historię. Projekcje filmów odbywały się tu już w 1909 roku. Od tego czasu działa właściwie bez przerwy, bo polska administracja po wojnie też przeznaczyła salę na kino. - Nazwa Marysieńka pochodzi od imienia żony pierwszego polskiego kierownika - mówi regionalista Iwo Łaborewicz.

  Dyrekcja firmy Odra Film zdecydowała się na likwidację kina, ponieważ jest niedochodowe. Niektóre seanse odwoływano z powodu niskiej frekwencji.

  Andrzej Białas, dyrektor Odry Film, decyzję o likwidacji tłumaczy też rosnącą konkurencją. Kilkusalowe kino ma powstać w galerii handlowej na dawnym targowisku. Inwestor zapewnia, że będzie gotowe w ciągu dwóch lat.

  - Po zamknięciu Marysieńki rolę kina studyjnego z niekomercyjnymi filmami, których nie ma w multipleksach, przejmie nasze kino Lot - tłumaczy Andrzej Białas. Drugim czynnym w mieście kinem będzie Grand. Na razie na kupno budynku kina Marysieńka nie ma tłumu chętnych. Cenę wywoławczą ustalono na 1,5 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama