Ważne
  Legniccy pielgrzymi w Krzeszowie pomodlą się za powodzian

  Legniccy pielgrzymi w Krzeszowie pomodlą się za powodzian

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad setka legnickich pielgrzymów wyruszyła wczoraj do sanktuarium maryjnego w Krzeszowie. Idą już po raz szósty. A po raz czwarty przewodzi im ks. Mariusz Majewski, który prowadził także tegoroczną legnicką pielgrzymkę na Jasną Górę, zakończoną kilka dni temu.
  - W następnym roku zorganizujemy wędrówkę do Krzeszowa w większym odstępie czasu od pielgrzymki na Jasną Górę. Nie z dwu-, lecz czterodniową przerwą - zapowiada ks. Majewski.

  W diecezjalnej pielgrzymce do Częstochowy szło 950 wiernych. Większość, po przejściu ponad 250 kilometrów, musi mieć teraz kilka dni odpoczynku. Jednak będzie częstochowski akcent obecnej pielgrzymki. - Przekażemy 5 tys.
  zł na odbudowę kościoła w Radomierzycach, zniszczonego przez powódź - dodaje ks. Majewski. - Ta kwota to dar serca pielgrzymów, którzy dochodzili do Jasnej Góry, gdy w Bogatyni walczono z powodzią.

  Tegoroczna pielgrzymka do Krzeszowa wyruszyła pod hasłem "Bogiem sławiena Maryja". Wierni będą się modlić za ofiary dolnośląskich powodzi. Pielgrzymi przejdą w trzy dni 80 kilometrów. Wczoraj nocowali w Domu Dziecka w Wilkowie, a dziś dotrą na noc do budynku Domu Dziecka w Kaczorowie.

  Pielgrzymujących spod legnickiej katedry do siedziby kurii odprowadził biskup legnicki. - Dalej nie mogę, bo mam sporo pracy - wyjaśniał ks. biskup Stefan Cichy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo