Z Legnicy i Lubina wiozą wodę dla powodzian

  Z Legnicy i Lubina wiozą wodę dla powodzian

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Beczkowozy z Legnicy i Lubina dotarły wczoraj do Zgorzelca z wodą pitną dla powodzian. Z Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wysłano 5 tysięcy litrów wody. Z Lubina 21 tys. litrów.
  - Samochód pozostanie do dyspozycji tamtejszego zakładu wodociągów, dopóki będzie taka potrzeba i na bieżąco będzie dowoził wodę - zapewnia prezes legnickiej firmy Zbigniew Mróz.

  We wtorek władze Lubina kupią dla powodzian konserwy, dżemy i chleb. A wczoraj z Legnicy wyjechał konwój legnickiego wydziału zarządzania kryzysowego. Zawiózł chleb z piekarni Korneliusza Okonia i z supermarketów Real i Auchan oraz bułki, wodę mineralną. Władze Legnicy będą też zbierać żywność i koce.

  Zbiórki żywności i wody organizują legniccy policjanci. Dary można przynosić do komendy (ul. Asnyka 3) codziennie od godz. 9 rano. Zbiórki organizuje też legnicki Caritas (ul. Okrzei 22). Oprócz żywności i odzieży można wpłacać pieniądze na konto Caritas: 75 1090 2066 0000 0001 0311 3423 (z dopiskiem "Bogatynia").

  Polkowice przekażą powodzianom pieniądze. Kwotę ustalą radni. Głogowianie przynoszą żywność i środki czystości do holu ratusza. W sobotę na pomoc Bogatyni wyjechało ośmiu płetwonurków z legnickiej straży pożarnej.

  Współpraca: AAG, ULK, SEL

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama