Wrzosówka rozchwytywana przez inwestorów

  Wrzosówka rozchwytywana przez inwestorów

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dużym zainteresowaniem inwestorów cieszy się Wrzosówka - malutka, wyludniona wieś przy granicy z Czechami, którą chcą sprzedać władze Lądka-Zdroju. Pisaliśmy o tym w czwartek 5 sierpnia, a już następnego dnia w urzędzie rozdzwoniły się telefony.
  - Nie ma jeszcze jednoznacznych deklaracji kupna. Ludzie dzwonią i pytają o szczegóły - mówi Kazimierz Szkudlarek, burmistrz Lądka-Zdroju.

  Na inwestorów czeka ponad 35 ha gruntów, przy czym cała wioska podzielona została na 24 nieuzbrojone działki o powierzchni od 0,5 do 1,5 ha. Władze Lądka-Zdroju chcą zmienić to miejsce w centrum turystyczno-rekreacyjne. W planie przestrzennego zagospodarowania przewidziano budowę hoteli, pensjonatów i domków letniskowych. Jest też miejsce na niewielki wyciąg narciarski.

  Burmistrz uzdrowiska przyznaje, że w gminie co prawda pojawiają się zainteresowani, ale na razie tylko oglądają teren. I wpadają w zachwyt. Wśród nich m.in. Grażyna Kulczyk, która z gminą Lądek-Zdrój wiązała swoje plany inwestycyjne.

  Mają tam powstać hotele i pensjonaty. Pierwsza z 24 działek będzie wystawiona na sprzedaż jesienią. Metr kwadratowy gruntu ma kosztować ok. 20 zł. Ze sprzedaży działek do kasy gminy wpłynie ok. 6 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama