Zgorzelec: Oba mosty graniczne na Nysie ciągle zamknięte

  Zgorzelec: Oba mosty graniczne na Nysie ciągle zamknięte

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wciąż oba mosty graniczne na Nysie Łużyckiej w Zgorzelcu są zamknięte. Z Polski do Niemiec można wjechać jedynie mostem autostradowym w Jędrzychowicach.
  Wjazdu na most Jana Pawła II w Zgorzelcu pilnuje straż graniczna. Most Staromiejski godzinę temu nie był przez nikogo zabezpieczany. Przed wejściem gapiów chroniły go - a może bardziej ich samych - jedynie foliowe taśmy. Nikt się nimi jednak nie przejmował i drżąca pod naporem rzeki przeprawa pełna była ludzi chcących sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

  W poprzek ulicy Wrocławskiej mieszkańcy i strażacy wybudowali wczoraj zaporę z worków z piaskiem. Umiejscowiono ją jednak kompletnie bez sensu, ponieważ woda do tego miejsca i tak miała bardzo nikłe szanse się podnieść.

  Workowy wał jest też wyjątkowo nierówny, w jednym miejscu wyższy, w innym niższy. Nawet jednak, gdyby powstał zgodnie ze sztuką, mógłby zabezpieczyć przed zalaniem co najwyżej kilka piwnic.

  ZOBACZ ZDJĘCIA ZALANEGO PRZEDMIEŚCIA NYSKIEGO

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama