Legnica: Opadła Kaczawa, ale groźnie na Czarnej Wodzie

  Legnica: Opadła Kaczawa, ale groźnie na Czarnej Wodzie

  Grzegorz Chmielowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Uspokaja się sytuacja na Kaczawie w rejonie Legnicy. Na kluczowym dla miasta wodowskazie w Duninie zanotowano najwyższy stan w sobotę o godz. 22 (261 cm), ale w niedzielę rano tylko 173 cm - czyli o 43 cm powyżej stanu ostrzegawczego.
  Nadal utrzymuje się bardzo wysoki stan Czarnej Wody w Legnicy. W rejonie kąpieliska Kormoran odnotowano ok. godz. 9 w niedzielę rano 320 cm. Jak poinformowano nas w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy, jeżeli woda osiągnie 375 cm - trzeba będzie podjąć działania zabezpieczające północne rejony miasta.

  Wysoki stan notuje się wciąż na rzece Skora w Chojnowie - po 8 rano było 304 cm (stan alarmowy był przekroczony o półtora metra).

  - Służby miejskie i strażacy czuwali przez całą noc nad rzeką - mówi Jan Serkiem, burmistrz Choinowa. - Ułożyliśmy profilaktycznie worki w zagłębieniu terenu koło gimnazjum przy ul. Reja. Okazało się, że to uratowało tę ulice od podtopienia. Ale na szczęście w rejonie miasta woda już w rzece opada - dodaje burmistrz Serkies.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama