Kłodzko: Prokuratura wyjaśnia okoliczności dwóch morderstw

  Kłodzko: Prokuratura wyjaśnia okoliczności dwóch morderstw

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prokuratura wyjaśnia okoliczności zabójstwa 48-letniej Marzeny N. z Kłodzka, której zwłoki znaleziono dwa tygodnie temu nad rzeką. W sprawie zatrzymany został były konkubent kobiety, podejrzany o dokonanie zbrodni. Śledczy nie mają jednak na to jednoznacznych dowodów, a mężczyzna nie przyznaje się do winy.
  - Bezsporne jest to, że podejrzany wielokrotnie znęcał się nad kobietą za co na pewno bedzie odpowiadał przed sądem. Czekamy natomiast na wyniki badań materiału biologicznego, które pozwolą nam jednoznacznie stwierdzić, że dokonał tego zabójstwa lub wykluczyć jego udział w przestępstwie - mówi Anna Gałkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

  Kobieta została zamordowana w nocy z 21 na 22 lipca.
  Jej nagie zwłoki kilkanaście godzin później znaleziono w zaroślach, niedaleko promenady przy rzece Nysa Kłodzka. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona. Niewykluczone też, że wcześniej została zgwałcona. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie podaje żadnych szczegółów tego zdarzenia. Więcej mówią natomiast sami mieszkańcy Kłodzka.

  - On był bardzo o nią zazdrosny - mówi jeden ze znajomych ofiary (dane do wiadomości redakcji). - Ciągle robił jej zarzuty, że spotyka się z innymi mężczyznami. Kłótnie, bójki, a do tego jeszcze alkohol, to w ich chorym związku była normalność.

  Tragedia nad Nysą Kłodzką to jedno z dwóch zabójstw, jakich dokonano w Kłodzku w ostatnim czasie. 2 sierpnia 52-letni Andrzej C. zabił o rok młodszą konkubinę Elżbietę. Mężczyzna zadał jej kilka ciosów w głowę i plecy. Użył do tego młotka i klucza francuskiego.

  - Sprawca działał z premedytacją - mówi prokurator Gałkowska i dodaje, że mężczyzna dokładnie zaplanował zbrodnię. Prawdopodobnie chciał się zemścić, bo kobieta postanowiła od niego odejść. Dlatego zaprosił ofiarę do swojego mieszkania i z zimną krwią zabił przygotowanymi wcześniej narzędziami. Chwilę potem zgłosił się na policję i przyznał do popełnienia przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama