Wołów: Kampania wyborcza na billboardach

  Wołów: Kampania wyborcza na billboardach

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Wołowie w najlepsze trwa kampania wyborcza. Nie walczy się tu jednak na obietnice, programy rozwoju miasta i gminy, tylko na... billboardy. A na nich - atak na media.
  Lokalny tygodnik "Kurier Gmin" w 1300 ankietach wypełnionych przez mieszkańców całego powiatu pytał m.in. o to, kto będzie najlepszym burmistrzem Wołowa. Potem powstał ranking. Okazało się, że z trzech kandydatów w tych prawyborach najsłabiej wypadł obecny burmistrz Witold Krochmal, były wojewoda dolnośląski.

  Zaraz potem w mieście wyrosły trzy wielkie billboardy z hasłem: "Jesteś mądrym człowiekiem.
  Nie daj sobie wybrać burmistrza. Mieszkańcy gminy Wołów". - Ta sprawa w ogóle mnie nie intryguje. Nie wiem nawet, kto to powiesił - twierdzi Danuta Jelec, szefowa tutejszej spółdzielni mieszkaniowej i przewodnicząca miejskiej rady.

  Dochodzenie w tej sprawie próbował przeprowadzić Dariusz Chmura, który wystartuje do wołowskiego ratusza. Choć dowiedział się niewiele, jest jednak przekonany, że inicjatywa wyszła ze środowiska Witolda Krochmala.

  W rankingu lokalnej gazety najsłabiej wypadł burmistrz Witold Krochmal- Zareagowali bardzo nerwowo, zupełnie nieadekwatnie do sytuacji - ocenia Chmura, który dzisiaj jako radny krytykuje obecne władze miasta i gminy.

  Z dystansem na te wojenki spogląda Marek Gajos, były szef wołowskiego zakładu karnego. On też stanie w szranki o władzę. - Ta kampania, która się rozpędza, jest w stylu wołowskim. Tu walczy się właśnie na billboardy, śledztwa i wyzwiska - wylicza Gajos.

  Wyścig po władzę na dobre rozkręci się we wrześniu. Burmistrz Krochmal oficjalnie nie powiedział jeszcze, że chce ubiegać się o reelekcję. Wczoraj nie chciał z nami rozmawiać.
  - Jestem na urlopie - rzucił krótko.

  Gdyby w tym roku Krochmalowi udało się zdobyć mandat, byłaby to jego czwarta kadencja w mieście. Po raz pierwszy został burmistrzem w 1990 r., potem w 2002 r. i w 2006 r.

  Mieszkańcy Wołowa, których niewidzialna ręka podpisała pod billboardami, już przyzwyczaili się do niekonwencjonalnych zachowań władz.

  - Pamiętam, że cała Polska z nas się śmiała. Jakieś siedem czy osiem lat temu nasi radni chcieli odwołać wojewodę Ryszarda Nawrata. Nawet podjęli w tej sprawie uchwałę. Wstyd był, że nie znają prawa. Przecież wojewodów powołuje i odwołuje premier - przypomina sobie jeden z mieszkańców Wołowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj jest gruby i łysy

   tralala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

   Ma dziurawe spodnie i zachowuje się niegodnie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   freud

   freud (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 13

   Freud miałby teorię na ten billboard. Dlaczego jednym kolorem czerwonym jest napisane "Jesteś mądrym człowiekiem burmistrza" czyżby jakiś podtekst, a może autor jest człowiekiem burmistrza?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No Ok

   Oj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 19

   Jeżeli zleceniodawcą tego billboardu nie jest W. Krochmal ani Urząd Miasta i Gminy, to można. Tylko z tą jedną uwagą jacy mieszkańcy są przeciwko Kurierowi Gmin ? Jak się prasa nie podoba, to jej...rozwiń całość

   Jeżeli zleceniodawcą tego billboardu nie jest W. Krochmal ani Urząd Miasta i Gminy, to można. Tylko z tą jedną uwagą jacy mieszkańcy są przeciwko Kurierowi Gmin ? Jak się prasa nie podoba, to jej nie kupuję i nie daję zarobić. Jako mieszkaniec Wołowa nie podpisywałem się pod tym billboardem więc pytanie jacy mieszkańcy gminy? bo wielu moich znajomych jest tym billboardem oburzona i się pod tym nie podpisują. Nie ma wątpliwości, że W.K. nie będzie chciał wejść na minę od tego ma swoich ludzi. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OK ale ...

   wołowianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 9

   Moje pytanie odnosiło sie do konkretnie tego bilboardu co na zdjęciu !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Można

   Oj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

   Niestety, wszystko zgodnie z prawem. Oficjalnej kampanii nie ma i na billboardach znajdują się informacje o tym, co zrobiła gmina. Oczywiście wiadomo kogo ma to promować. Chciałbym zobaczyć...rozwiń całość

   Niestety, wszystko zgodnie z prawem. Oficjalnej kampanii nie ma i na billboardach znajdują się informacje o tym, co zrobiła gmina. Oczywiście wiadomo kogo ma to promować. Chciałbym zobaczyć wykonawców tych billboardów oraz osoby, które to projektowały. Na pewno nazwiska byłby ciekawe i znane w bliskim otoczeniu burmistrza, ale mogę się mylić. :D zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kampania

   wołowianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 12

   Czy zgodnie z prawem można prowadzić kampanie wyborczą / bilboardy/przed oficjalnym ogłoszeniem terminu wyborów ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama