Wrocław: Piasek w piaskownicach w miarę czysty

  Wrocław: Piasek w piaskownicach w miarę czysty

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sanepid ma już wyniki badania piasku na sześciu wrocławskich placach zabaw. Trzy piaskownice (przy Gajowickiej 70, Piłsudskiego 37 i Nowowiejskiej róg Edyty Stein) sanepid sam, losowo, wytypował do badania. O sprawdzenie trzech kolejnych (między ul. Cybulskiego/Bema/Dubois/Pomorską/Sienkiewicza, Suchardy/ Grunwaldzką oraz Ładną/Reja /Grunwaldzką) inspektorów poprosili urzędnicy z Zarządu Zasobu Komunalnego.
  Wyniki są uspokajające. Tylko w podwórzu między Ładną, Reja i Grunwaldzką oraz przy Gajo-wickiej nieznacznie przekroczona była zawartość bakterii zgorzeli gazowej.

  - Oznacza to tyle, że w piasku załatwiło się najpewniej jakieś zwierzę - mówi Danuta Czachor z sanepidu. - Trzeba pamiętać, że dla tych bakterii naturalnym środowiskiem jest gleba. Na całe szczęście, w piaskownicach nie wykryto żadnych bakterii salmonelli czy jaj pasożytów, które są znacznie groźniejsze - dodaje Czachor. I podkreśla, że najlepszym sposobem na bezpieczną zabawę w piaskownicy jest po prostu zachowanie higieny.

  W piaskownicach wykryto zgorzel gazową. Sanepid uspokaja: mycie rąk wystarczy- Często zapominamy, by po zakończeniu zabawy nasza pociecha umyła ręce. A jeżeli dziecko włoży brudne ręce do buzi, zatrucie gotowe - przekonuje.

  Kontrolę piaskownic prowadzono po tym, jak na placu zabaw przy skrzyżowaniu Damrota i Jedności Narodowej wykryto bakterie E. coli. Rodzice skarżyli się, że ich pociechy trafiały do szpitali z objawami zatrucia. Piasek przy Damrota już wymieniono.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama