Lubin: Wielka ulewa podtopiła szpital

  Lubin: Wielka ulewa podtopiła szpital

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Obfity deszcz, który spadł wczoraj przed południem w Lubinie i okolicach, wyrządził niemałe szkody, z których najpoważniejsza to paraliż szpitala im. Jana Jonstona. Ulewa zalała pomieszczenia położone poniżej poziomu gruntu, w tym m.in. rozdzielnię elektryczną.
  - Doszło do miejscowej awarii zasilania, w wyniku czego unieruchomione zostały windy - mówi Jarosław Jaroszewski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

  Ponieważ w placówce był kłopot z transportem chorych, władze szpitala zwróciły się do lekarza wojewódzkiego o zgodę na tymczasowe wstrzymanie przyjmowania nowych pacjentów. Wyjątek uczyniono dla chorych, którzy wymagali natychmiastowej pomocy, inne osoby przewożono do szpitali w Legnicy i Głogowie.


  Doszło do awarii zasilania, która unieruchomiła windy w szpitalu w LubinieDeszcz podtopił też piwnice w Lubinie i podlubińskiej wsi Obora. Strażacy byli wzywani do wypompowania wody.

  - Pomagali też nakrywać plandeką remontowany dach na jednym z domów jednorodzinnych w Dębcu - wyjaśnia kpt. Marek Maślej z lubińskiej straży pożarnej.

  Kanalizacja burzowa w Lubinie nie nadążała z odprowadzaniem wody, która zalewała ulice i chodniki. Wybijały studzienki kanalizacyjne. Podniosła się woda w potokach Zimnica i Baczyna. Ulewa spowodowała niemałe utrudnienia na budowie obwodnicy południowej.

  - Baczyna, która na co dzień przepływa przez rurę o średnicy ok 1,5 m, wylała i uszkodziła część szalunków budowanego wiaduktu - informuje rzecznik prezydenta Krzysztof Maj.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama