Wrocław: Remonty ulic do listopada

  Wrocław: Remonty ulic do listopada

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Połowa wakacji już za nami. Tymczasem spośród 18 zaplanowanych na lato szybkich wymian nawierzchni rozpoczęto prace na zaledwie pięciu ulicach. Żadna modernizacja jeszcze się nie zakończyła.
  Dotychczas miasto planowało przeprowadzić wszystkie remonty do końca września. Z powodu opóźnień przy wyłanianiu wykonawców robót terminarz trzeba było jednak zmienić.

  - Nie chcieliśmy rozpisywać jednocześnie wszystkich przetargów. Dzięki temu mogliśmy teraz wziąć pod uwagę także ulice z listy rezerwowej, bo udało nam się zaoszczędzić pieniądze z wcześniejszych przetargów - przekonuje Ewa Mazur ze ZDiUM.

  Wyremontowane zostaną zatem dodatkowo ul. Opolska - na odcinku od Rybnickiej do Świątnickiej (do końca października), Starogajowa (do końca września) i Popowicka (do końca października).
  Inwestycje przeprowadzane są na zasadzie "zaprojektuj i buduj". W każdym przypadku najpierw ogłaszany jest przetarg, dopiero później uzgadnia się projekt. I dopiero wtedy można zaplanować organizację ruchu zastępczego.

  - Jeśli jednak przetarg z powodów proceduralnych należy powtórzyć, to opóźnia się też termin zakończenia remontu - wyjaśnia Katarzyna Kasprzak z departamentu infrastruktury i gospodarki urzędu miejskiego.

  Ponadto trzeba było nanieść poprawki w projektach. - Przez to na nowo trzeba było planować organizację ruchu zastępczego - dodaje Ewa Mazur.

  Realizację części remontów miasto musi przesunąć na jesień. Tak jest w przypadku ul. Kołobrzeskiej, gdzie - z powodu przekroczenia zakładanego przez miasto kosztorysu prac - trzeba na nowo wyłonić wykonawcę. Dlatego wymiana nawierzchni na tej ulicy zakończy się dopiero w połowie listopada.
  Z kolei do końca listopada potrwa modernizacja ul. Weigla. Tam wyremontowany zostanie też parking przy szpitalu wojskowym.

  Pozostałe remonty mają się zakończyć zgodnie z wcześniej ustalonym terminarzem.
  Szybkie wymiany nawierzchni po raz pierwszy w historii prowadzone są w nocy i w weekendy - tak by jak najmniej utrudniać życie kierowcom. Ulice jedynie okresowo będą zwężone.

  - Nawet gdy kierowcy i studenci wrócą z wakacji, prace prowadzone przez drogowców po zmierzchu i w weekendy nie powinny być aż tak uciążliwe - kończy Ewa Mazur.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a czekoladaowa?

   jli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   a czekoladowa?mieli zedrzeć starą nawierzchnię i kłaść coś nowego a nic tam się nie dzieje, a modernizacja wałbrzyskiej?ktoś wie co dalej?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama