Wrocław: Sanepid bada kolejne piaskownice

  Wrocław: Sanepid bada kolejne piaskownice

  MAG/PWR

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przy Jedności mają już nowy piasek. Ale sanepid sprawdza kolejne piaskownice w mieście
  W piaskownicy na podwórku przy skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej i Damrota znów mogą się bawić dzieci. Wczoraj pojawił się tam nowy, czysty piasek. Poprzedni wywieziono, bo po naszych tekstach sanepid wykrył w nim bakterie coli.

  O piaskownicy pisaliśmy po tym, jak piątka dzieci z podwórka trafiła do szpitali z objawami zatrucia. Rodzice podejrzewali, że winny był właśnie brudny piach.

  Po tej historii Zarząd Zasobu Komunalnego skontrolował też ponad 300 innych piaskownic w mieście, do kilkunastu z nich (urzędnicy nie zdradzają, których) były zastrzeżenia.

  Z kolei sanepid do rutynowej kontroli wytypował place zabaw z ul. Gajowickiej 70, Piłsudskiego 37 i Nowowiejskiej róg Edyty Stein.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piaskownice Wrocławia

   wrocławianin61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 18

   Znowu temat zastępczy - a raczej odrócenia maluczkich od istotnych spraw tego świata. Więcej takie pia skowinice zanieczysczają np. ptaki i totalny bród z ulicy prznoszony na butach - niż wszystko...rozwiń całość

   Znowu temat zastępczy - a raczej odrócenia maluczkich od istotnych spraw tego świata. Więcej takie pia skowinice zanieczysczają np. ptaki i totalny bród z ulicy prznoszony na butach - niż wszystko to co jest opisywane i wymawiane. Najbardziej mnie boli zrzucanie winy na psy - które same w sobie i z siebie nie robią nic złego - to człowiek który bierze sobie pieska jako zabawkę - czyni z niego / a to też storzenie boże / broń i to obosieczną. Dlaczego w XXI wieku nie można zorganizować we Wrocławiu na początek tego aby wzzystkie zwierzątka domowe miały czipy.Mogą to robić wolontariusze - można to robić z urzędu- pod jednym warunkiem,że się chce coś zrobić -a nie przy okazji zarobć. Jestem pod wrażeniem z relacji z terenu nowego schroniska dla zwierząt / nawet klimatyzacja - a to szkodzi zwierzętom / za kilka milionów złotych , gdzie nie widać ani jednego drzewa dającego cień i stwarzającego odpowiedni do życia klimat. Mam nadzieję,że znowu otrzymam korespondencję i coś w tym stylu,że przypadek szczególny dla lekarza - to PRAWDA - ale przy takim jawnym odwracaniu faktów i przeinaczanoiu rzeczywistości to moż-na nawet i to nie tak lekko zwariować. Problem piaskownic nei rozwiąże się w ten sposób / proszę popa trzeć jak ten problem jest definitywnie załatwiony w Holandii, Danii, Niemczech czy Austrii / i wreszcie mieć iodwagę skorzystać z rozwiązań juz powszechnie wyprubowanych o jednocześnie sprawdzonych. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama