Rowerem przez Księstwo Świdnicko-Jaworskie

  Rowerem przez Księstwo Świdnicko-Jaworskie

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kończy się akcja znakowania szlaków rowerowych na terenie całego Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Do dyspozycji rowerzystów będzie ponad sto kilometrów malowniczych tras, przy których staną tablice z przydatnymi informacjami. Będą m.in. mapy wysokościowe i opis poszczególnych odcinków trasy. Nie zabraknie również kilku wiat dla rowerzystów oraz stojaków na rowery.
  - To nie wszystkie udogodnienia, jakie przygotowaliśmy dla turystów. Każdy pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne czy sklep spożywczy, znajdujący się na trasie lub w jej pobliżu, który spełni nasze warunki (m.in. postawi stojaki dla rowerów), zostanie oznaczony specjalnym symbolem, jako miejsce przyjazne dla rowerzystów - mówi Ewa Miszczuk-Paluszek z Lokalnej Organizacji Turystycznej Księstwa Świdnicko-Jaworskiego.

  Trasy rowerowe zaprowadzą nas do historycznych obiektów i ciekawych miejscTrzy trasy rowerowe zostały poprowadzone tak, aby turysta mógł bez problemów zwiedzić większość obiektów i ciekawych miejsc księstwa.

  Różnią się one także ze względu na długość i trudność. Szlak żółty (K1), który przebiega ze Świdnicy do Jawora, między innymi przez Świebodzice, Dobromierz i Bolków, jest najtrudniejszy. Biegnie bowiem górzystym obszarem Pogórza Świebodzickiego, Wałbrzyskiego i Bolkowskiego i dobiega do Gór Sowich. Na trasie koniecznie trzeba zobaczyć piastowskie warownie w Książu i Bolkowie, starówki w Świdnicy, Świebodzicach, Dobromierzu, Bolkowie i Jaworze.

  Szlak czerwony (K2) biegnie od Świdnicy do Jawora przez Jaworzynę Śląską i Strzegom; jest najłatwiejszy pod względem technicznym, choć równie atrakcyjny. Na trasie warto zwrócić uwagę na liczne zabytki Jawora, Strzegomia i Świdnicy.

  Natomiast Czarny Szlak Drogi Węglowej (K3) ma przebiegać z Wałbrzyskiego Muzeum Przemysłu i Techniki przez Świebodzice, Jaworzynę Śląską, Żarów do Mietkowa, gdzie połączy się z międzynarodowym szlakiem EuroVelo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama