Czy do Jeleniej Góry również zawita Euro 2012?

  Czy do Jeleniej Góry również zawita Euro 2012?

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pałac Wojanów znajdzie się w przygotowywanym właśnie przez UEFA katalogu centrów pobytowych dla piłkarzy, którzy przyjadą na Euro 2012 - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wrocławska".
  - Mamy nadzieję, że wkrótce będzie to oficjalna informacja. Miasto ze swej strony złożyło wszystkie konieczne dokumenty, a w budżecie są zarezerwowane pieniądze na dokumentację przebudowy stadionu - mówi Miłosz Sajnog, wiceprezydent Jeleniej Góry.

  Na razie miasto wyłoniło wykonawcę koncepcji dostosowania stadionu do wymogów centrum pobytowego w ramach Euro 2012. Przetarg wygrała firma z Zielonej Góry, która do połowy września ma przygotować taką koncepcję razem z kosztorysem. Wstępne szacunki mówiły o tym, że przebudowa pochłonie co najmniej 1,5 mln zł.

  - W koncepcji będziemy mieć różne warianty przebudowy stadionu i wówczas zobaczymy, na którą z nich miasto będzie mogło sobie pozwolić - dodaje wiceprezydent Sajnog.

  Przedwczoraj w mieście pojawiła się delegacja przedstawicieli UEFA, którzy sprawdzali na miejscu sprawy bezpieczeństwa - w okolicach stadionu i w Wojanowie. Mogłoby wskazywać na to, że szanse na pobyt tu piłkarzy z Euro są duże. Jelenia Góra znalazła się bowiem w ścisłej czołówce 20 miast z całej Polski, które pretendują do miana centrów pobytowych dla uczestników mistrzostw Europy. Katalog zawierający oferty tych miast ma się ukazać we wrześniu. Wtedy też UEFA wyśle go do wszystkich federacji piłkarskich w Europie. Katalog nie przesądza jeszcze o tym, że w którymś z miejsc tam umieszczonych rzeczywiście będą mieszkać piłkarze. Ostateczną decyzję i tak podejmą drużyny oraz poszczególne federacje piłkarskie.

  O miejsce w katalogu UEFA, oprócz Jeleniej Góry, walczyło jeszcze 14 dolnośląskich samorządów. Dwa z nich (Trzebieszowice i Sobótka) również mają spore szanse. Wszystko wskazuje na to, że szanse pozostałych lokalizacji są coraz mniejsze. Planuje się więc wydać swój, dolnośląski katalog i zamieścić w nim centra, których nie pokazała UEFA.


  Czy goszczenie piłkarzy na Euro 2012 jest szansą na promocję Jeleniej Góry i Wojanowa w Polsce?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama