Legnica: Szef PSL dorabia w strefie

  Legnica: Szef PSL dorabia w strefie

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pod koniec sierpnia kończy się umowa Tadeusza Draba, byłego wicemarszałka województwa i szefa PSL w regionie, z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Za 5 tys. zł brutto miesięcznie miał pozyskiwać inwestorów, propagować wśród samorządowców ideę stref i zachęcać do tworzenia ich m.in. na terenie Środy Śląskiej i gminy Miękinia.
  Tadeusz Drab umowę z prezesem Legnickiej SSE podpisał 16 września ub. roku - w tym samym dniu, kiedy za ponad 5 tys. zł zatrudniała go Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, w której 100 proc. udziałów ma samorząd województwa. Ta instytucja też została powołana po to, by pozyskiwać inwestorów. Wygląda więc na to, że Drab robił Agencji konkurencję.

  - Prezes Tomasz Tykierko nic o tym nie wiedział.
  Pan Drab już został wezwany na czwartek, żeby to wszystko wyjaśnił - mówi Marcin Wyszkowski z DAWG. - U nas jest pełnomocnikiem ds. Białorusi. Odpowiada tam za powstanie centrum hurtu rolno-spożywczego - dodaje.

  Jakie sukcesy ma Drab w pozyskiwaniu przedsiębiorców? To tajemnica. Tak jak jego umowa z legnicką strefą. - Nie potwierdzam, że ją podpisałem - podkreśla Adam Grabowiecki, prezes LSSE, który w 2007 r. chciał zostać posłem z listy PSL. Choć mówimy mu, że mamy dokumenty to potwierdzające, to odmawia rozmowy. Tadeusz Drab w czerwcu 2009 r. przestał być członkiem zarządu województwa. Złożył dymisję po tym, jak na światło wyszło, że był skazany za składanie fałszywych zeznań. Choć nie mógł pełnić funkcji w samorządzie, sprawę zataił. Nadal jest prezesem PSL w regionie, a część działaczy walczy o jego odwołanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BRAK SŁÓW

   k.l. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Żygać chce się na...
   za wszelką cenę być przy władzy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama