Wałbrzych: Mogą zbadać podziemia Książa

  Wałbrzych: Mogą zbadać podziemia Książa

  SIYA

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pohitlerowskie sztolnie zamku Książ w Wałbrzychu przestaną być wreszcie niedostępną i pilnie strzeżoną strefą naukowców. Kierownictwo spółki Zamek Książ, która należy do gminy Wałbrzych, oraz Polska Akademia Nauk zawarły porozumienie w sprawie podziemi pod zamkiem.
  Projekt o nazwie "Nauka i tajemnice" zakłada wnikliwe zbadanie podziemi, by zweryfikować narosłe wokół nich mity i legendy.

  Mówią one między innymi o ukrytych przez hitlerowców skarbach, cudownej broni - wunderwaffe, lub o ważnych dokumentach, np. archiwum Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, którego do dziś nie odnaleziono.

  Badacze mają sprawdzić, czy w podziemiach są ukryte jakieś pomieszczenia, do których dziś nie ma dostępu. W ramach wspólnego projektu w Książu będzie też realizowany program edukacyjny dla młodzieży szkolnej. Lekcje na zamku będą poświęcone np. wyjaśnianiu zastosowania wyników badań prowadzonych w podziemiach przez instytuty geofizyki oraz badań kosmicznych PAN. Uczniowie dowiedzą się więc, jakie znaczenie ma praca naukowców w Wałbrzychu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama