Wrocław: Radni dostaną diety za sierpień

  Wrocław: Radni dostaną diety za sierpień

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po raz ostatni w tej kadencji miejscy radni dostaną diety za sierpień. To miesiąc, w którym nie ma ani sesji, ani żadnych komisji. 37 wrocławskich radnych odpoczywa już od ciężkiej pracy przez cały rok. Ostatnie posiedzenie mieli 8 lipca, następne wyznaczono im dopiero na 9 września.
  Szeregowemu radnemu, który nie jest szefem żadnej komisji, za sierpień na konto wpłynie prawie 1800 zł, przewodniczącemu komisji 2340 zł, zaś członkom prezydium rady miejskiej ponad 2700 zł. I raczej nie ma szans, żeby w przyszłej kadencji wybrani na cztery lata przedstawiciele za nieprzepracowany miesiąc nie dostali pieniędzy. Jacek Ossowski, przewodniczący rady miejskiej, mówi, że regulują to przepisy.

  - Uchwały rady ustalają jedynie wysokość diety. Każdy z radnych sam może zdecydować, co zrobić ze swoimi pieniędzmi - mówi Jacek Ossowski, który co miesiąc przekazuje 100-150 zł na pomoc potrzebującym.

  Wrocławska rada miejska nie jest żadnym wyjątkiem. Pieniądze i to zdecydowanie większe za wolny miesiąc dostanie też 35 radnych sejmiku dolnośląskiego. Jeden z nich, Grzegorz Skiba, nie złożył oświadczenia majątkowego, więc diety nie ma.

  Ale i tak wszystkie pozostałe pochłoną tylko za ten jeden miesiąc ponad 88 tys. zł, bo 2600 zł zainkasuje szeregowy radny, zaś Jerzy Pokój, szef sejmiku, ponad 2700 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nauczyciele -nie, radni-tak

   piotrek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 48

   Nasze panstwo nie chce placic nauczycielom w czasie wakacji - radnym owszem i tak. Urzednicy i politycy potrafia bardzo dobrze zadbac o siebie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama