Piłka nożna: Dobiegł końca turniej piłkarski dla młodzieży - Nasze Euro 2012

Remigiusz Romanowski
Po ponad dwóch tygodniach na obiektach młodzieżowego centrum sportu przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu dobiegł końca turniej piłkarski dla młodzieży Nasze Euro 2012. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych, w piątek rozegrano finały.

Najwięcej emocji dostarczył finał juniorów młodszych, w którym Teletubisie zmierzyły się ze Żmigrodem. Po regulaminowych 24 minutach (grano dwa razy po 12 minut) był remis 2:2. Regulamin nie przewidywał dogrywki i dlatego zostały od razu zarządzone rzuty karne. Lepiej próbę nerwów przeszli młodzi piłkarze Teletubisiów, wygrywając w karnych 3:2.

W innych meczach finałowych nie brakowało zaangażowania i walki, ale do karnych już nie doszło.
Wśród kibiców można było dojrzeć między innymi byłego wicemistrza świata w podnoszeniu ciężarów Mariusza Jędrę, który zagrzewał do walki syna Norberta.

Trener zespołu Tondach zwrócił natomiast naszą uwagę na jednego z biegających chłopców: - To Mateusz Garłowski. Z tych Garłowskich.

Okazało się, że to bratanek Zygmunta Garłowskiego, kapitana złotej jedenastki Śląska z 1977 roku. Według trenerów Mateusz Garłowski zapowiada się na nie mniej zdolnego piłkarza niż jego stryjek.