Wrocław: Leją beton nad aleją Sobieskiego

  Wrocław: Leją beton nad aleją Sobieskiego

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nad aleją Jana III Sobieskiego znów pojawi się wiadukt. Dziś zaczyna się betonowanie jego nowej konstrukcji. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.
  Chodzi o przeprawę, która umożliwiała kierowcom wjazd z Psiego Pola na ulicę Krzywoustego i dalej, do centrum, oraz jazdę w przeciwnym kierunku. Przypomnijmy, że stary wiadukt stojący w tym miejscu został zamknięty na początku listopada minionego roku i zaczęła się jego rozbiórka. Stało się to konieczne, ponieważ pogarszał się stan konstrukcji, która już groziła zawaleniem.

  Urzędnicy zakładali, że uda się uratować podpory starego wiaduktu i na ich bazie zbudować nowy.
  Ale i z nich niewiele zostało, bo były bardziej zniszczone niż przewidywano. Ostatecznie stara budowla zniknęła znad alei Jana III Sobieskiego dokładnie 23 listopada 2009 roku. Wtedy zapewniano, że nowy wiadukt stanie - jeśli zima będzie łagodna - już w maju tego roku. Jednak śniegi i mrozy mocno zahamowały inwestycję. W efekcie betonowanie konstrukcji mostu ponad drogą wylotową na Warszawę zacznie się dziś wieczorem.

  Gotowe są szalunki, które robotnicy będą wypełniali betonem. Początek prac zaplanowano na godzinę 20. Wtedy na budowę przyjadą pierwsze betoniarki. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta informuje kierowców, że utrudnienia będą trwały do soboty, do godziny 10. Wykonawca zapewnia, że przez większość tego czasu będzie można jeździć w stronę Warszawy oraz do centrum dwoma pasami w każdym kierunku.

  Jednak w momencie, gdy na budowę będą jechały betoniarki, zajmą one jeden z pasów drogi. W tym czasie kierowcom zostanie do dyspozycji tylko jeden pas w każdym kierunku. Ruchem pokierują pracownicy wykonawcy. Największe problemy mogą mieć ludzie próbujący wyjechać z Psiego Pola w stronę centrum miasta.

  Kiedy wreszcie pojedziemy nowym wiaduktem, a kierowcy przestaną tkwić w korkach na trasie w kierunku Warszawy? Wszystko wskazuje na to, że nie szybciej niż we wrześniu. Urzędnicy tłumaczą, że przez cały sierpień będą trwały prace związane z przygotowaniem nawierzchni drogi, która pobiegnie po wiadukcie.

  Przypomnijmy, że nie ma skutecznego objazdu tego miejsca. Kto nie chce tkwić na światłach na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z al. Jana III Sobieskiego, może próbować z Psiego Pola jechać ul. Bora Komorowskiego przez wiadukt w kierunku Zakrzowa. Zaraz za wiaduktem trzeba zawrócić i wjechać na al. Jana III Sobieskiego. Ale, niestety, i tam można trafić na korki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a kuzniki kiedy?

   pytek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   do szczescia brakuje 100m...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama