Lubin: Były prezes Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej skazany

  Lubin: Były prezes Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej skazany

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Lubinie zapadł wyrok w procesie Artura Dubińskiego, byłego prezesa, a obecnie likwidatora Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej.
  Za działanie na szkodę spółki sąd skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i na grzywnę w wysokości czterech tys. zł.

  Prokuratura zarzuciła mu działanie na szkodę spółki. Polegało ono na podpisaniu 10 marca 2005 roku niekorzystnej dla LSI umowy z wrocławską firmą Frączak na budowę salonu Mercedesa. Salon powstał z półrocznym opóźnieniem, za co wykonawca musiał zapłacić ponad 900 tys. zł kary plus odsetki.

  - W ocenie sądu oskarżony działał na szkodę spółki: umowa była źle przygotowana, źle zabezpieczona, uchybień i braków było dużo - mówił sędzia Marcin Frankowicz.

  Dubiński nie przyszedł wczoraj do sądu. Jego obrońca, mec. Mirosław Miłaszewski, zapowiedział, że złoży wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku.

  Taki wniosek złoży też prokurator Marek Zajączkowski, ponieważ sąd nie odniósł się do zakazu pełnienia przez Artura Dubińskiego funkcji kierowniczych w spółkach komunalnych i państwowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama