Wałbrzych: W mieście kręcą kolejny film

  Wałbrzych: W mieście kręcą kolejny film

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prawie 200 osób chciało wystąpić w nowym filmie. Pierwsze zdjęcia do "Kamfory" ruszają już w lipcu
  Filmowcy znów przypomnieli sobie o Wałbrzychu. W mieście będzie kręcony kolejny film - "Kamfora". Wczoraj poszukiwani byli statyści i aktorzy do epizodów wśród amatorów.

  - Film ma być kręcony od 27 lipca do 15 sierpnia. To fabularny, współczesny film polski w reżyserii Filipa Marczewskiego, dla którego będzie to reżyserski debiut - wyjaśnia Mariusz Chandoha ze Studia ABM z Wrocławia, które przeprowadzało w Wałbrzychu casting.

  Nie chce zdradzać na razie więcej szczegółów. Udało nam się dowiedzieć, że sceny będą kręcone między innymi na stadionie w dzielnicy Nowe Miasto i na targowisku.

  Chandoha dodaje, że reżyser co prawda debiutuje, ale może mieć talent w genach, bo jest synem Wojciecha Marczewskiego, twórcy m.in. takich obrazów, jak: "Zmory", "Ucieczka z kina Wolność", "Dreszcze", "Klucznik" czy "Weiser". Studio ABM ma już spore doświadczenie, bo oprócz tego, że od lat współpracuje z filmowcami z Niemiec, prowadziło m.in. nabór aktorów i statystów do filmu "Mała Moskwa" czy serialu "Pierwsza miłość".

  Wczoraj szukano aktorów amatorów w Wałbrzychu. Przez prawie cały dzień prowadzono casting w sali Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w dzielnicy Biały Kamień. Chciano zatrudnić kobiety i mężczyzn w każdym wieku do zagrania epizodów i statystowania. - Będziemy potrzebowali około 400 osób- mówi Chandoha.

  Dodaje, że nie mają jakichś określonych kryteriów. Kontaktowali się już ze znanymi im statystami z Wałbrzycha. Jednym z nich jest Roman Janiszek. - Wiem już, że zagram spory epizod. Na pewno dam sobie radę, bo grałem już w dziesiątkach filmów, także zagranicznych - mówi wałbrzyszanin. Takich jak on jest niewielu, ale na castingu w sali Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury zjawiło się grubo ponad 100 osób.

  Niektórzy mają już za sobą jakieś filmowe doświadczenia, ale byli i tacy, którzy chcieliby przeżyć przygodę, stając przed kamerą po raz pierwszy.

  - Dowiedziałam się od sąsiada, że szukają statystów do filmu fabularnego. Zgłosiłam się, bo chciałabym tego spróbować. Lubię emocje i przygody, między innymi dlatego pracuję w firmie ochroniarskiej - mówiła Anna Jastrząbek z Wałbrzycha. Kiedy dowiedziała się, że do filmu poszukiwane są osoby w różnym wieku, zapowiadała, że przyprowadzi na casting również swoją pięcioletnią córeczkę. Będzie do tego miała okazję.

  - Planujemy przeprowadzenie w Wałbrzychu jeszcze co najmniej jednego castingu. Myślę, że odbędzie się on już w przyszłym tygodniu - twierdzi Mariusz Chandoha.

  Filmowcy pokochali Wałbrzych. Sławę miastu przyniósł przede wszystkim nagradzany "Komornik" Feliksa Falka, z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Potem były "Sztuczki", w których główną rolę zagrał młody wałbrzyszanin Damian Ul.


  Czy Wałbrzych korzysta z tego, że filmowcy kochają miasto? Komentuj!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama