Sucho w lasach. Pięć nadleśnictw zakazało wstępu

  Sucho w lasach. Pięć nadleśnictw zakazało wstępu

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ze względu na suszę, trzy dolnośląskie nadleśnictwa - Głogów, Lubin i Przemków - zdecydowały się dzisiaj wprowadzić zakaz wstępu do lasu. Wcześniej zrobiły to nadleśnictwa Żmigród i Węgliniec.
  Leśnicy apelują o rozsądek. W nadleśnictwie Lubin było już w tym roku 21 pożarów. Ostatnie m.in. w leśnictwach Polkowice i Małomice.

  - Obawiamy się, że sytuacja może się powtórzyć - mówi lubiński nadleśniczy Damian Mordas. - Mimo niewielkich opadów deszczu, ściółka wciąż jest bardzo wysuszona, a długoterminowe prognozy pogody nie dają nadziei na zmianę sytuacji.

  Ostatnio strażacy musieli kilka razy gasić las w rejonie Węglińca.
  Jakby suszy było mało, pod Żmigrodem uaktywnił się podpalacz, który dwa lata temu wzniecił kilka pożarów. To przez niego spłonęło 30 arów lasu w pobliżu miejscowości Gruszeczka. Straty mogły być większe, gdyby w porę nie dostrzeżono dymu z wieży obserwacyjnej i nie sprowadzono do akcji 8 jednostek straży pożarnej.

  Dolnośląskie lasy są pełne zbieraczy jagód i grzybów. Leśnicy zdają sobie sprawę, że informacja o zakazie wstępu mogła nie dotrzeć do wszystkich, dlatego przynajmniej na początku będą raczej upominać i informować, nie karać. Za naruszenie zakazu grozi mandat do 500 złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama