Legnica: Remont drogi między jeziorami Kunickim i...

  Legnica: Remont drogi między jeziorami Kunickim i Jaśkowickim

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Robotnicy rozpoczęli wczoraj remont drogi powiatowej na 900- metrowym odcinku z Kunic do Jaśkowic. A więc także pomiędzy jeziorami - Kunickim i Jaśkowickim. Została zamknięta dla ruchu. Obowiązują objazdy przez Rosochatą, Grzybiany i Zimnice. To boczna trasa, więc nie zanosi się na większe utrudnienia.
  - Na tej drodze jest więcej dziur niż asfaltu - mówi mieszkanka Kunic Honorata Rajca. - Od lat po zimie tylko zasypują te wyrwy.

  Zarząd Dróg Powiatowych w Legnicy zapewnia, że droga zostanie wykonana porządnie. Starostwo legnickie dostało 200 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa, w ramach usuwania szkód po huraganie z 23 lipca minionego roku.

  Droga będzie remontowana za pieniądze na usuwanie skutków wichury

  Prace mają potrwać około miesiąca. Potem rozpoczną się roboty na kolejnym, podobnej długości odcinku z Jaśkowic do Szczedrzykowic. Tutaj zostanie położona nowa nawierzchnia. Ale podczas prac będzie zamknięty jeden pas. Roboty zakończą się prawdopodobnie we wrześniu.

  Starostwo starało się także o dotację na remont innych dróg. Te najbardziej zniszczone to: droga Prochowice - Kwiatkowice, Niedźwiedzice - Rzeszotary - Grzybiany i Miłogostowice - Bieniowice - Spalona. Ale na ich remonty starostwo nie ma pieniędzy, więc skończy się na doraźnym łataniu.

  Nadal jest zamknięta droga gminna przez wieś Bartoszów koło Legnicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama