Ważne
  Latem też można się uczyć

  Latem też można się uczyć

  Tomasz Targański

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rynek pracy Zainteresowani zdobywaniem wiedzy nie powinni narzekać na wakacyjną ofertę szkoleń. Czekają na nich bezpłatne kursy finansowane przez Unię Europejską lub e-learningowe
  Wakacje są okazją nie tylko do wypoczynku, ale także do podniesienia kwalifikacji zawodowych. Pomaga w tym m.in. internet, dzięki niemu bowiem można ukończyć dowolny kurs, nie wychodząc z domu. Unia Europejska dofinansowuje różnego rodzaju szkolenia i kursy; i tak dzięki wsparciu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki można za darmo zdobyć certyfikat wart kilka tysięcy złotych.

  Ciekawym pomysłem jest Akademia Superniani, czyli projekt mający na celu wyszkolenie kandydatów na opiekunów do dzieci w wieku od 0 do 7 lat.
  Program realizowany jest dzięki funduszom unijnym, które w 100 proc. pokrywają koszty kursu. Zapisy na zajęcia trwają przez całe wakacje. Zaplanowano przyjęcie 45 osób, zostaną one podzielone na trzy grupy szkoleniowe. Zajęcia rozpoczną się 18, 25 września lub 1 października. Aby wziąć udział w projekcie Akademia Super- niani, należy spełnić następujące warunki: mieć ukończone 18 lat, mieszkać na Dolnym Śląsku oraz legitymować się zaświadczeniem o zatrudnieniu. Kurs jest bezpłatny. Studenci również mogą wziąć w nim udział, pod warunkiem że są gdzieś zatrudnieni.

  Absolwent Akademii Super- niani nauczy się nadzorować i kształtować rozwój fizyczny oraz psychiczny dziecka, będzie wiedział, jak planować metody oddziaływania wychowawczego oraz udzielić pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają zaświadczenia potwierdzające ich kwalifikacje honorowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz międzynarodowy certyfikat pierwszej pomocy. Chętni mogą zarejestrować się online, wypełniając formularz na: www.akademiasuperniani.eu.

  Dla wszystkich zainteresowanych nauką w wakacje przygotowaliśmy szkolenia z różnych dziedzin, tak aby każdy mógł znaleźć kurs najbardziej odpowiadający jego potrzebomOsoby, które chcą doskonalić swoje umiejętności bez wychodzenia z domu, powinny skorzystać z kursów e-learningowych dostępnych w internecie.

  - Dla wszystkich zainteresowanych nauką w wakacje przygotowaliśmy szkolenia z różnych dziedzin, tak aby każdy mógł znaleźć kurs najbardziej odpowiadający jego potrzebom. - mówi Joanna Kośmińska-Wojtyra, kierownik działu promocji Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. - Dzięki temu kursanci nie tylko poznają nowe obszary wiedzy, ale mają okazję przekonać się, jaką satysfakcję przynosi nauka w sieci - dodaje Kośmińska.

  Szkolenia cieszące się największą popularnością to: fundusze strukturalne i programy pomocowe UE, podstawy komunikacji interpersonalnej czy przywództwo i kierowanie zespołem. Większość programów ruszy 9 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. Opłaty wahają się od 200 do 220 zł. Zapisy na stronie: www.puw.pl w zakładce: kursy.

  E-learning jest stosunkowo nową formą kształcenia, dlatego też trudno było przekonać internautów do zdobywania wiedzy w ten właśnie sposób.

  - Jeszcze kilka lat temu osoby zapisujące się na szkolenia on-line miały obawy, czy poradzą sobie na kursie. Obecnie kandydaci mają znacznie większą wiedzę na temat tej formy kształcenia. W każdej edycji szkoleń uczestniczy nawet kilkuset kursantów. Wzrasta też liczba osób, które po pierwszym szkoleniu decydują się na kolejne - tłumaczy Joanna Kośmińska-Wojtyra.

  Również studenci mogą wykorzystać czas wolny na zdobycie doświadczenia, które ułatwi im pracę w wyuczonym zawodzie. Agencje PR, m.in. wrocławska Fama PR, przyjmuje na czas wakacji studentów dziennikarstwa, kulturoznawstwa i filologii polskiej. Jeśli praktykant sprosta oczekiwaniom, firma zaproponuje mu przedłużenie praktyki, a następnie odpłatny staż. Stażysta pracuje nad aktualnymi projektami, w tempie, jakie wyznaczają terminy i klienci. Dzięki temu mogą ocenić swoje umiejętności i predyspozycje do wykonywania tego zawodu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo