Wrocław: Na dworcu zabrali się za elewację

  Wrocław: Na dworcu zabrali się za elewację

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Robotnicy, którzy remontują Dworzec Główny otoczyli siatką zachodnią część obiektu od ul. Peronowej, czyli tam, gdzie wcześniej znajdował się komisariat policji. - Teraz skuwamy tutaj tynk - informuje Krzysztof Kozioł, rzecznik firmy Budiemx, która wygrała przetarg na tę inwestycję.
  To tylko część tego, co dzieje się na Głównym. Intensywne prace, co mogą zauważyć podróżni, trwają także na peronach.

  Na 1 i 5 czyszczone są stare konstrukcje stalowe. Dodatkowo z peronu 5, który razem z 4 został już zamknięty dla ruchu pociągów, zaczęto montować elementy nowego dachu. Jeszcze w lipcu takie same prace będą wykonywane na peronie 4. Z dachu znikną tu brudne szyby, i pordzewiałe metalowe elementy. To sprawi, że za cztery, a najdalej za sześć miesięcy, bo tyle mają potrwać prace przy modernizacji, na peronach będzie jaśniej.
  Kiedy Budimex skończy prace na peronach 1, 4 i 5 prace, ruch pasażerski zostanie na nich przywrócony

  Przekonają się o tym sami podróżni. Kiedy Budimex skończy prace na peronach 1, 4 i 5 prace, ruch pasażerski zostanie na nich przywrócony. Jesienią natomiast mają być zamknięte kolejne perony.
  Krzysztof Kozioł przekonuje, że prace idą sprawnie. Wbrew nadziejom licznych poszukiwaczy, do tej pory pod dworcem nie znaleziono żadnego podziemnego tunelu, który według różnych opowieści miał prowadzić spod Głównego do zamku Książ, albo do klasztoru w Lubiążu.
  Na razie robotnicy zajmują się wzmacnianiem fundamentów całego obiektu. Robią to w holu centralnym i gastronomicznym, a pod koniec lipca zaczną budowę wykopu pod parking podziemny. Kierowcy będą mogli zaparkować w nowym miejscu 217 samochodów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama