V konkurs im. Macieja Szumowskiego

  V konkurs im. Macieja Szumowskiego

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Obcy i inni wśród nas" to temat tegorocznego konkursu im. Macieja Szumowskiego, który organizuje "Gazeta Krakowska" wspólnie z telewizją TVN i Towarzystwem Przyjaciół Maćka Szumowskiego, a fundatorem nagród jest operator telefonii komórkowej Plus.
  Przypomnijmy: Maciej Szumowski był wybitnym reportażystą, twórcą m.in. cyklu reportaży telewizyjnych "Polska zza siódmej miedzy". Był też przez 13 miesięcy redaktorem naczelnym "Gazety Krakowskiej". Kierowana przez niego "Gazeta Krakowska" między listopadem 1980 a 13 grudnia 1981 r. stała się oazą prawdy, wolności myślenia i krytyki porządków panujących w komunistycznej wówczas Polsce. Wprowadzenie stanu wojennego zamknęło ten okres, ale marzeń o wolnej prasie już się władzy wykorzenić nie udało.

  Coroczne konkursy na reportaż prasowy są wyrazem hołdu dla wybitnego dziennikarza, wiary w siłę wolnego słowa i dążeniem do pielęgnowania tradycji wspaniałego gatunku dziennikarskiego.
  Konkurs, którego piątą edycję właśnie rozpoczynamy, jest największym konkursem reportażu w Polsce. Ma też najwyższą pulę nagród, a dla niejednego młodego adepta dziennikarstwa stał się zawodowym przełomem. Zachęcamy do pisania. Dla nagród, dla chwały, dla własnej satysfakcji.

  Oto garść podstawowych informacji o konkursie:
  1. uczestnikami konkursu mogą być osoby, które nie ukończyły 36. roku życia
  2. zadaniem uczestnika jest napisanie reportażu na temat "Obcy i inni wśród nas" o objętości nieprzekraczającej 12 000 znaków;
  3.w konkursie mogą brać udział wyłącznie reportaże wcześniej niepublikowane
  4. termin nadsyłania prac upływa 15 grudnia 2010 roku
  5. prace muszą być opatrzone godłem, a w oddzielnej, zamkniętej kopercie godło i dane autora,
  6. zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni przez kapitułę, w której zasiadają m.in.: Stefan Bratkowski, ks. Adam Boniecki, Mariusz Walter, Wojciech Szumowski
  7. Pula nagród wynosi 60 tys. złotych.

  Regulamin konkursu na stronie: www.gk.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama